Reklama

Harley-Davidson: Legenda o vášni

Usedám na motocykl, něžně pohladím jeho nádrž a spínám startér. Okamžitě mi tělem projedou vibrace, které vycházejí z dvouválcového motoru a z výfuků se line nádherný hluboký zvuk, který dokonale ladí se všemi chromovými doplňky motocyklu. Moje srdce už netouží po ničem jiném, než roztočit kola a brouzdat se krajinou v sedle americké legendy Harley-Davidson.

Už samotné první pocity, kdy jsem viděla vedle sebe stát dvacet nablýskaných strojů, byly ohromující. Zvolit mezi nimi ten první, který budu mít tu čest osedlat a řídit, byl téměř nadlidský úkon. Naštěstí než jsem se stihla pořádně rozkoukat, přiřadili mi prvního krasavce z řady Sportster, 1200 Custom. Takhle nějak začala moje Demo Experience Tour 2012 se stroji Harley-Davidson.

Každý rok vyráží kamion naložený dvaceti různými motocykly na své turné po celé Evropě. I letos zastavil u nás v Čechách a my měli možnost vyzkoušet ty největší pecky pro letošní sezonu. A že je z čeho vybírat. Z řady Sportster to byl Iron 883, Forty-Eight, XR1200X, již zmiňovaný 1200 Custom a Seventy Two. Další zastoupenou řadou byla Dyna se svými stroji Wide Glide, Street Bob, Fat Bob a Switchback. Mezi Softaily jste si mohli vyzkoušet Fat Boy, Fat Boy Special, Heritage Softail Classic, Softail Deluxe a Softail Slim. Již deset let se můžete setkávat z řadou VRSC a s jejich zástupci V-Rod Muscle, Night Rod Special a V-Rod 10th Anniversary Editon. Zbývají už nám pouze cestovní motocykly Road King Classic, Electra Glide Ultra Limited a Street Glide. Teď už mi doufám všichni věříte, že bylo opravdu velmi těžké vybrat si první stroj, když byste nejraději otestovali hned všechny najednou.

Celé odpoledne jsme měli možnost zkoušet tyto americké motocykly. Podařilo se mi otestovat čtyři z nich, 1200 Custom, Night Rod Special, XR1200X a Forty-Eight. Každý z nich byl naprosto odlišný, jízdní vlastnosti se lišili stroj od stroje, pokaždé jste seděli jinak, poloha vašich nohou se s každou výměnou motocyklu také měnila a přes všechny ty rozdíly jsem pochopila, co je to vášeň pro značku Harley-Davidson. Motor, zvuk, síla a to vše zabaleno do nádherné designové krabičky s jedinečnými chromovými doplňky. Těšte se na testy všech čtyřech motocyklů, postupně vám je přineseme u nás na Motoforu.

Ještě dnes si můžete tyto motocykly prohlédnout a otestovat v Praze v Letňanech, pár volných míst na registračním webu doposud zbývá.

Fotografie byly poskytnuty od Marcely Borýskové a Borise Stojanova. Harley Davidson01Harley Davidson02Harley Davidson04Harley Davidson05Harley Davidson06Harley Davidson07Harley Davidson08Harley Davidson09Harley Davidson10Harley Davidson11Harley Davidson12Harley Davidson13Harley Davidson14Harley Davidson15Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama