Reklama

Harley-Davidson Seventy Two: trochu jiný Sportster

Nový úzký Sportster v zajímavé barvě Sparkling Metal Flak je na trhu. A nevypadá vůbec špatně.

Po dosplělejším Softailiu Slim, který jsme vám představili minulý týden je tu další štíhlý Američan. Harley-Davidson 72 vypadá jako stroj z minulosti, tedy Sportster na výletě do dob, kdy kluci jezdili na kole typu Sting-Ray a velcí frajeři parkovali choppery v řadě na chodníku. Tyto motocykly byly dlouhé a úzké. Od sytě rudé barvy (Hard Candy Big Red Flake) a ape řídítek až po úzké černobílé pneumatiky, Sewenty-Two je jedním ze symbolů doby.

Metal flake, ikonický prvek designu sedmdesátých let, se objevil na všem od povlaku z pryskyřice na buginách až po čalounění v restauracích či na customech. Harley-Davidson vrací zpět třpyt na Sewenty-Two s rudě sytou barvou. Tato nová úprava je vytvořená nanesením základního černého nátěru, následovaného polyuretanovým systémem, který obsahuje šestihranné šupiny, více než sedmkrát větší v průměru než ty, které jsou používané v typickém výrobním nátěru. Každá šupina je pokryta hliníkovým filmem a poté nabarvena na červeno. Čtyři nánosy čistého nátěru dohromady s ručním broušením vytváří hladký povrch šupin.

Díky jednosedadlovému provedení zůstává dost místa pro zadní blatník, a to znamená více prostoru pro nátěr. Hnací jednotka s chromovými kryty je natřená šedou práškovou barvou a nový kulatý vzduchový filtr má vypouklé víko. Motocykl dotváří klasická 7,9litrová nádrž v typickém tvaru buráku. Na novém modelu zaujmou také desetipalcová mini-ape řídítka připevněná na dvoupalcovém podstavci, dvojitý odstupňovaný výfuk s chromovanými tlumiči a chromovaná kola s ocelovým výpletem. Přední kolo má 21 palců (MH90-21) a zadní kolo je standardně šestnáctipalcové (150/80B16) s bílým pruhem.

K pohonu americké novinky slouží vzduchem chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1200 ccm s elektronickým sekvenčním vícebodovým vstřikováním paliva (ESPFI), který disponuje největším točivým momentem 96 N.m při 3500 otáčkách za minutu. Pohonná jednotka u tohoto modelu má šedý odstín, který zvýrazňují chromové kryty.

Harley-Davidson Seventy Two se dodává ve třech barevných provedeních: Hard Candy Big Red Flake s jehlovitou grafikou na blatnících a nádrži, Denim Black a Big Blue Pearl. Cena na českém trhu začíná na 10 920 eurech.

xl1200v-14xl1200v-16xl1200v-1xl1200v-26xl1200v-3xl1200v-4xl1200v-5xl1200v-6Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama