Reklama

Komfort po americku: Harley-Davidson Ultra Classic Electra Glide

V nabídce H-D už asi těžko objevíte tolik „nej“ jako v případě tohoto stroje. Ano, z rodiny H-D je opravdu největší, nejpohodlnější, nejtěžší a také nejdražší.

Přívlastek „utra“ jasně naznačuje že to tak být musí, a to i v případě standardní sériové výbavy. Takže by vás neměl překvapit z výroby montovaný tempovat, zařízení pro vzájemnou komunikaci a kvalitní audiosystém se čtyřmi reproduktory. Sestava tří cestovních kufrů je také samozřejmostí, navíc když k tomu přičteme pohlednou anatomickou a funkční opěrku zad spolujezdce, tak je o komfort dostatečně postaráno. Přehledný přístrojový panel údaji nešetří. Rychloměr, otáčkoměr, teploměr a tlakoměr oleje, palivoměr, k dispozici je zde imobilizér a alarmem. Jako doplněk se nabízí ještě navigační systém GPS.

Komfort samozřejmě stojí nějaká kila navíc a jen díky výkonnému motoru Twin Cam 96 (60 k) může úctyhodných 413 kilogramů pohotovostní hmotnosti klidně plout po asfaltovém koberci rychlostí až 170 km/h. Při této rychlosti ovšem podvozek hlásí již své meze, brzdový systém nemá problém tohoto „drobečka“ plynuĺe zpomalit, ale je třeba si zvyknout na častější použití zadní brzdy. Velký průhledný štít potom ještě pomáhá odvádět dobrou práci při ochraně před náporem vzduchu a před nepřízni počasí. Cena nejluxusnějšího „harleje“ začíná na 718 500 korunách.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama