Test MotoGP na Red Bull Ringu - 1. den

Na rakouském okruhu Red Bull Ringu ve Spielbergu se letos pojede poprvé závod Grand Prix. A dnes se zde konaly první oficiální testy kubatury MotoGP. Zdá se na první pohled, že okruh je jako šitý pro motocykly Ducati.

Testů se nezúčastnil tovární tým Repsol Honda s lídrem šampionátu Marcem Marquezem a Danim Pedrosou.

Prvnímu dni testování dominovali jezdci s motocykly Ducati, kde byl přítomen i testovací jezdec této továrny Casey Stoner.

Totálním propadákem se skončil první den testování pro tovární piloty Yamahy: 9. Rossi a 11. Lorenzo.

Poprvé také došlo ke změření sil mezi stabilními jezdci šampionátu MotoGP a novým motocyklem KTM, který pilotoval Mika Kallio a ten ztratil na dnes nejrychlejšího Doviziosa pouhých 2,292 sekundy.

Vynikající čas hodinu před koncem prvního dne testování sice zajel vítěz z Assenu Jack Miller s motocyklem Marc VDS Honda výkonem 1:24,049 min, ale byl vyškrtnut z časové tabulky pro podezření ze zkrácení tratě.

Jinak bylo ze strany testujících pilotů hodně připomínek k cílové zatáčce, neboť dle mínění většiny jezdců není bezpečná, tedy že úniková zóna je příliš malá.