Reklama

Top 5 nekapotovaných motocyklů sezóny 2019

Snad každý výrobce má ve své nabídce nějaký ten nekapotovaný motocykl, někdo ve sportovním stylu, někdo raději retro. My jsme se podívali na letošní „naháče“ a tady je našich top 5. Viděli byste to jinak?

KTM Duke 790

1 KTM 790 Duke 2018 (8)

Jestli je nějaký emotivní motocykl, tak je to rozhodně KTM 790 Duke. I když budete mít mizernou náladu, tak tenhle stroj vám ji bleskurychle vylepší. Ostře řezané tvary jasně dávají najevo, že tady půjde o pěkně rychlý motocykl. Poháněn řadovým dvouválcem o zdvihovém objemu 799 ccm, vám na zadní kolo posílá stádo 105 koní. Za zmínku rozhodně stojí i jeho poměr výkonu k váze, hmotnost Duka je totiž 169 kilogramů.

Kromě toho, vám také nabízí perfektní elektronickou výbavu. Řídící jednotku IMU spolupracující s kontrolou trakce, náklonovým ABS, obousměrným bezspojkovým rychlořazením, launch control a s jízdními mapami.

Cena: 262 999 Kč

MV Agusta Brutale 1000 Serio Oro

1 MV Agusta Brutale 1000 Serie Oro (8)

Nejenom, že je tenhle naháč nejkrásnější, ale poháněný 212 koňovým motorem ze závodního superbiku F4 RC, bude také nejrychlejší a dost možná i nejsilnější. Serie Oro je zlatá série, která označuje ty nejlepší stroje z nabídky MV Agusty. Jsou vybaveny těmi nejlepšími komponenty, jaké jsou v danou chvíli na trhu dostupné.

MV Agusta Brutale 1000 Serio Oro je takový větší designérský klenot, vybaven karbonovými doplňky, brzdami Brembo Stylema, podvozkem od Öhlinsu a korunováno zlatým řetězem. Vše je perfektně zpracované a svezení na tomto stroji, je jako byste si sedli za řídítka supersportu, jen jste z něj shodili kabát.

Cena: od 1,1 mil korun

Husqvarna 701 Svartpilen

1 Husqvarna Svartpilen 701 test (7)

I o švédském Svartpilenovi 701 můžeme říct, že je to zajímavý designový stroj. Nekapotovaný temný rytíř silnic vám vlije do žil velké množství nepopsatelných pocitů. Ve stylu flat-trackových motocyklů si užijete průjezd každé zatáčky, umocněný ještě sériově dodávaným quickshifterem.

Je poháněn jednoválcem o zdvihovém objemu 693 ccm s výkonem 75 koní a krouťákem 72 Nm, usazeným v příhradovém trubkovém rámu. Tenhle motor vám neodpustí žádnou chybu, ale pokud se naladíte na jeho notu, garantuje vám emocemi nabitou jízdu. Když zkrátka chcete vyčistit hlavu, je tohle pro vás ten pravý motocykl.

Cena: 268 500 Kč

Suzuki Katana

1 Suzuki Katana 2019 (2)

Ne vždy se podaří oživit legendární model, ale u Katany se to Japoncům povedlo na výbornou. Umně se tu propojil moderní styl s odkazem na původní slavný motocykl, který Suzuce přinesl ve své době velkou slávu. Ponechali mu podobné ostře řezané rysy i typické hranaté světlo, ovšem vybavené moderní technologií LED.

Srdcem litrové katany je řadový čtyřválec a ten je jasnou zárukou, společně s pohodlným vykrojeným sedlem, že si jízdu s tímto naháčem užijete od prvního do posledního kilometru. O podvozek se vám postarají stavitelná vidlice KYM a zadní centrální tlumič. Brzdy jim dodalo Brembo, dvojici předních 310 mm kotoučů brzdí čtyřpístky.

Cena: 309 900 Kč

Honda CB1000R

1 Honda CB 1000 R (13)

No dobře, není to úplně letošní novinka, ale my prostě tohle litrové CBčko máme rádi. Má zajímavý lehce futuristický design, možná naživo ještě úchvatnější než z fotek a jeho jízdní projev? Ten je zkrátka nezapomenutelný! Však je také jeho srdcem motor z Fireblade a ten si hravě poradí z 212 kilogramy váhy tohoto chlapáka.

Máme na něm rádi, že je vyrobený z poctivých materiálů, žádný plasťák, ale pořádný kus oceli a k tomu ten jeho hutný zvuk, který nikoho nenechá chladným. Řídit jej musí zkušený jezdec, ale jakmile se sehrajete, zažijete spolu nespočet nádherně projetých zatáček, kterých nikdy nebudete mít dost.

Cena: 329 900 Kč

Přečtěte si také Top 5 motocyklů sezóny 2019 pro začátečníky.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama