Keeway TX450R: prototyp cestovního endura
- Publikovno: 27.12.2023
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Na letošní výstavě EICMA byl představen prototyp cestovního endura Keeway TX450R, které je připraveno na ta nejtěžší dobrodružství v neprobádaných krajinách. Výrobce uvádí, že jej chystá i v prodejní homologované verzi.
Novinka TX450R je určená nejen na asfaltové silnice, ale i do terénu. Tady zcela jistě oceníte jeho trojici palivových nádrží, do kterých se v součtu vejde až 28 litrů paliva, ale také vysokou světlou výšku 254 mm, prodloužený přední blatník, vidlice s dlouhým zdvihem a vyplétaná kola. Všechny jízdní informace se vám zobrazují na pětipalcovém digitální TFT přístrojovém panelu. Pro snadnější používání během jízdy v noci jsou tlačítka na řídítkách podsvícena.
Keeway TX450R bude poháněný čtyřtaktním, kapalinou chlazeným jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 449 ccm s výkonem 43 koní (32,0 kW) při 8000 ot/min a točivým momentem 38 Nm při 7000 ot/min. Maximální rychlost je 125 km/h. Se svými parametry se může stát konkurentem pro Royal Enfield Himalayan 450 nebo také pro KTM 390 Adventure.
Jezdci v terénu bude vyhovovat ploché, úzké a dlouhé sedlo, na kterém se mu bude dobře pohybovat vpřed i vzad, ale i při jízdě ve stoje. Veškeré světlení je tvořeno LED technologií, ve standartní výbavě má také dva porty, USB a 12V zásuvku.
Pro zdolávání nerovností v terénu je zde k dispozici přední kolo s dlouhým zdvihem 280 mm a plně nastavitelnými USD vidlicemi a zadním mono tlumičem. Paprsková kola mají rozměry 21 palců vpředu a 18 palců vzadu. K dispozici jsou pláště 90/90 s výpletem. O brzdění se tu postarají kotoučové brzdy Nissin, vpředu je kotouč o průměru 270 mm, vzadu má 240 mm. Suchá hmotnost je 142 kilogramů a sedlo je ve výšce 874 mm.
Zdroj: TZ Nevima Group
- Přidat komentář +
- Publikováno: 27.12.2023
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- včera - Toprak Razgatlioglu: „Pokud mi bude chybět mistrovství světa superbiků, vrátím se.“
- 6.12. - Nováček na superbiku Mattia Rato (20) byl ohromen
- 6.12. - Věci se vyvinuly úplně jinak: Bláznivá sezóna MotoGP 2025
- 5.12. - KTM: První test 850cc v Jerezu
- 5.12. - Alberto Surra nemohl říct ne mistrovství světa superbiků
- 5.12. - Honda WN7: silniční elektromotocykl
Další z rubriky
- 5.12. - Honda WN7: silniční elektromotocykl
- 3.12. - Kawasaki KLE500: cestovní enduro
- 1.12. - Yamaha Nmax 155 Tech MAX: s elektronicky řízeným variátorem
- 28.11. - CFMOTO 1000MT-X: pro odvážné dobrodruhy
- 26.11. - Indian Sport Scout Sixty 2026: vstupenka do světa cruiserů
- 24.11. - Triumph Trident 800 2026: tříválcové potěšení
















