Reklama

Royal Enfield Himalayan 450: silnější verze jednoválce

Model Himalayan je pro značku Royal Enfield velmi úspěšným projektem. Jeho prodeje možná předčili i očekávání samotných akcionářů. Zákazníci u něj ocenili hlavně jednoduchost, bytelné provedení a sympatickou cenu. S jídlem však roste chuť a poslední dobou se začali ozývat, že by ocenili i silnější verzi.

O tom, že hlas svých zákazníků zřejmě bude vyslyšen, dokládají fotografie, na kterých je zachycena nová verze motocyklu Himalayan a zřejmě i tento silnější stroj dobyl jako první na světě Jižní Pól. Ostatně ve své nabídce mají silnější modely, jako je Royal Enfield SG650 Concept, jehož agregát, by klidně mohli novému Himalayenovi poskytnout také.

1 Royal Enfield Himalayan 450 (2)1 Royal Enfield Himalayan 450 (3)1 Royal Enfield Himalayan 450 (4)

Avšak z továrny se nesou jiné informace a to ty, že se spíše pracuje na výkonnějším, kapalinou chlazeném jednoválci, který by měl mít zdvihový objem kolem 450 ccm a výkon by neměl přesáhnout 40 koní. Chtěli by totiž zachovat možnost pořízení tohoto motocyklu i majiteli řidičských oprávnění skupiny A2. A druhým důvodem je také samotná velikost motoru. Dvouválec SG650 je podstatně širší než současný jednoválec v Himalayenovi, který by tomuto cestovnímu enduru na pohodlí nepřidal.

Royal Enfield však stále chce, aby Himalayan zůstal dostupný za atraktivní a konkurenceschopnou cenu. Vylepšit by však chtěli také podvozek obrácenými předními tlumiči a upgradu by se mohli dočkat i brzdy. Zatím žádné bližší informace výrobce neposkytl, ale vzhledem k tomu, že už je to pět let, kdy světu představili Himalayan, mohli by se letos vytasit s novou, silnější verzí, která by se do prodeje dostala začátkem příštího roku.

1 Royal Enfield Himalayan 450 (5)1 Royal Enfield Himalayan 450 (1)

Zdroj: MCNLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama