Reklama

Royal Enfield Himalayan: první motocykl na Jižním Pólu

Expediční tým na motocyklech Royal Enfield Himalayan úspěšně dosáhl na svůj vysněný cíl, geografický jižní pól na Antarktidě. Ještě nikdy nikdo nedojel na jižní pól na motocyklu. Na speciálně upravených strojích urazili 400 kilometrů dlouhou cestu za 28 dní.

Anglická značka napsala další kapitolu své slavné historie tím, že úspěšně dokončila svou expedici 90° JIŽNĚ a dosáhla jižního pólu na motocyklech Royal Enfield Himalayan. Toto mimořádné úsilí je poctou oddanosti značky k čistému motocyklovému sportu, a odvaze a odolnosti bezpočtu jezdců a průzkumníků, kteří se se svými motocyklovými cestami nesmazatelně zapsali do historie.

2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (14)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (15)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (16)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (19)

Dne 16. prosince 2021 dosáhli dva jezdci Santhosh Vijay Kumar a Dean Coxson geografického jižního pólu, čímž se tento ambiciózní pokus stal skutečností. Tým dorazil do Novo v Antarktidě z Kapského Města na čtyři dny aklimatizace, naložení zásob, kontroly vybavení a motocyklů. Z Novo tým urazil během následujících devíti dní směrem k Ross Ice Shelf pozemní vzdálenost 3200 km, přičemž čelil extrémním klimatickým podmínkám s teplotami mezi -25 až -30 stupni a rychlostí větru 60 km/h.

Ross Ice Shelf se nachází na extrémním jihu kontinentu a byl určeným jako výchozí bod pro jezdce na motocyklech. Nečekaná vánice však přinutila tým změnit kurz. Namísto zahájení jízdy z 86 stupně, tým zahájil jízdu z 87 stupně. Navzdory několika počátečním překážkám a mírné zajížďce dokončil expediční tým výpravu 16. prosince 2021 a vytvořil tak nový zápis do historie.

2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (25)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (26)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (9)

Pro tuto expedici byly dva motocykly Royal Enfield Himalayan interně upraveny tak, aby byly schopny jízdy na sněhu a ledu, a aby mohly fungovat v extrémních podmínkách Antarktidy. Royal Enfield zajistil, aby expediční tým po sobě nezanechal žádnou stopu kromě stop kol, které se rychle ztratí v závějích sněhu. Tým zajistil, aby byl veškerý odpad, včetně lidského odpadu, přivezen zpět k náležité likvidaci. Oba jezdci, Dean a Santhosh, jsou nyní zpět doma ve Spojeném království a v Indii.

2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (20)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (17)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (18)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (21)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (22)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (23)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (10)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (11)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (13)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (27)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (4)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (5)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (6)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (7)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (8)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (1)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (12)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (24)2 Royal Enfield Himalayan Expedice Jizni Pol (2)

Zdroj: Royal EnfieldLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama