Reklama

Bude mít Harley-Davidson model Pan America 975?

A proč by nemohl? Naopak, všechno tomu nahrává do karet. Nejenom fakt, že po prodejní stránce se Pan America 1250 stala nejprodávanějším a vlastně i nejžádanějším modelem amerického výrobce. A v neposlední řadě, před pár dny představili novinku Nightster se zcela novým dvouválcovým motorem Revolution Max 975T, který by mohl pohánět i cestovní enduro.

Pokud by tomu tak bylo, rozhodně by Harley-Davidson rozmíchal stojaté vody mezi konkurencí ve střední kubatuře. Směle by se mohl postavit proti takovým modelům, jako je BMW F 850 GS, KTM 890 Adventure nebo aktuální novince Ducati DesertX.

1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (10)1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (13)1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (2)

S příchodem modelu Pan America 1250, který jsme vloni otestovali, ukázali Američané, že nejsou jenom výrobce cruiserů, ale umí také zabrousit do jiného segmentu. Jejich cestovní enduro bylo během pár dní vyprodané, a to i navzdory tomu, že měli vyrobenou dostatečnou zásobu. Nebylo by se tedy čemu divit, kdyby se rozhodli zkusit štěstí i se slabší verzí. HD se netají tím, jak byl finančně nákladný výzkum a vývoj cestovního endura, kterému věnovali několik let. Takto by mohly tyto vynaložené prostředky zúročit i ve prospěch slabšího modelu.

Zdálo by se to nereálné, pokud by se na scéně neobjevila horká novinka Harley-Davidson Nightster 975T, poháněná zcela novým dvouválcovým motorem Revolution Max 975T. Ten má zdvihový objem 975 ccm, výkon 89 koní (66 kW) při 7500 ot/min a maximální točivý moment 95 Nm při 5 000 ot/min. Bezpochyby by mohl být i srdcem malé Pan Americy.

1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (14)1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (18)1 Harley Davidson Pan America 1250 Special test (16)

Oficiálně zůstávají tyto informace ještě tajné, ale všímaví zákazníci si v nabídce příslušenství u modelu Nightster povšimli produktů s označením RA975. No a označení RA má veškeré příslušenství patřící k modelu Pan America. To je až moc náhod najednou nemyslíte? Necháme se tedy překvapit, s čím značka z Milwaukee přijde a kdy.

Zdroj: visordown.comLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama