Reklama

Harley-Davidson Nightster 2022: temně výkonný stroj

Novinka Nightster má tvary Sportsteru a jejím srdcem je zcela nový dvouválcový motor Revolution Max 975T. Zakládá si na výkonu 89 koní a maximálního točivého momentu 95 newtonmetrů, které jsou zárukou toho, že jízda v jeho sedle bude rychlá a maximálně zábavná.

Model Nightster nabízí i velké možnosti pro vlastní kreativitu a customizaci motocyklu. Má zcela nový design se štíhlými tvary. Na první pohled vidíte, že má v sobě stejné prvky jako vloni představený sportovní motocykl Sportster S 1250, především odhalené zadní tlumiče a tvar horního krytu airboxu. Kulatý kryt sání vzduchu, jednomístné sedadlo, zkrácené blatníky a malý štítek, i ty připomínají prvky posledních modelů Sportster. Boční kryt, který ukrývá palivovou nádrž pod sedadlem, má podobný tvar jako předchozí olejová nádrž. Ústředním prvkem designu je pohonná jednotka Revolution Max, kolem které vedou výfukové svody. Motor je stříkaný strukturovaným práškovým lakem Metallic Charcoal s leskle černými doplňky. Kryt pod chladičem zakrývá baterii a opticky zmenšuje chladič.

1 Harley Davidson Nightster (20)1 Harley Davidson Nightster (3)1 Harley Davidson Nightster (16)1 Harley Davidson Nightster (4)

Nightster je vybavený kulatým analogovým přístrojovým multifunkčním displejem LCD o průměru 4 palce umístěným na sloupku řídítek. LED osvětlení je navrženo tak, aby kombinovalo styl a zároveň aby byl motocykl dobře viditelný pro ostatní řidiče. Světlomet Daymaker LED poskytuje osvětlení s rovnoměrným kuželem světla bez jakýchkoli rušivých mezer.

Srdcem modelu Nightster je nová pohonná jednotka Revolution Max 975T. Jedná se o kapalinou chlazený 60stupňový V-Twin s plochou křivkou točivého momentu v celém výkonovém pásmu. Motor je naladěný na silnou akceleraci a robustní zátah ve středním pásmu. Délka a tvar sacího traktu v kombinaci s objemem airboxu jsou upravené pro maximální dodávku výkonu ve všech pásmech otáček motoru. Optimální průběh motoru zajišťují profily dvou vačkových hřídelí DOHC a variabilní časování na sacích ventilech.

Motor Revolution Max 975T má zdvihový objem 975 ccm, výkon 89 koní (66 kW) při 7500 ot/min a maximální točivý moment 95 Nm při 5 000 ot/min. Hydraulické nastavení ventilových vůlí je zárukou tichého chodu a vnitřní vyvažovací prvky eliminují většinu vibrací motoru, je ponecháno jen tolik vibrací, aby motocykl působil „živým“ dojmem.

Motor je nosnou součásti rámu, který je lehký a stavěný tak, aby byl motocykl co nejvíce obratný. Přední odpružení tvoří 41mm konvenční vidlice Showa Dual Bending Valve, zadní odpružení je řešené dvěma vnějšími tlumiči s emulzní technologií, vinutými pružinami a závitovým nastavením předpětí. Centrální poloha nožních ovladačů a nízko posazená řídítka umožňují jezdci zaujmout na motocyklu pohodlnou pozici. Výška sedla je 705 mm. Podsedlová část rámu je z lehkého hliníku. Kyvná vidlice je ze svařovaného profilu s obdélníkovým průřezem, shora jsou k ní upevněné dvojité zadní tlumiče.

1 Harley Davidson Nightster (5)1 Harley Davidson Nightster (6)1 Harley Davidson Nightster (11)1 Harley Davidson Nightster (12)

Ani Nightster nepřijde o svoji elektronickou výbavu, kterou v jeho případě tvoří ABS, zcela vypínatelná kontrola trakce, kontrola prokluzu zadního kola a trojici jízdních režimů (Road, Sport a Rain), které snadno měníte pomocí tlačítka Mode umístěného na pravém rukojeti řídítek.

Palivová nádrž z lehkého plastu o objemu 11,7 litru je netradičně umístěná pod sedlem – to, co vypadá jako tradiční palivová nádrž před jezdcem, je ocelový kryt airboxu. K palivové nádrži se přistupuje zvednutím výklopného sedla. Umístění palivové nádrže pod sedlem umožňuje optimální kapacitu sacího airboxu motoru a přesouvá hmotnost paliva níž ve srovnání s tradičním umístěním palivové nádrže. To má za následek nižší těžiště, lepší ovladatelnost a snadnější zvedání z bočního stojanu.

1 Harley Davidson Nightster (9)1 Harley Davidson Nightster (10)1 Harley Davidson Nightster (8)

V nabídce jsou barevné kombinace černá Vivid Black, šedá Gunship Grey a červená Redline Red. Barevné varianty Gunship Grey a Redline Red se vztahují pouze na kryt airboxu (nádrž), přední a zadní blatníky a čelní štítek jsou vždy v černé barvě Vivid Black. Kola jsou černá v odstínu Satin Black. Prodejní cena je 12 321 EUR (Vivid Black) a 12 551 EUR (barevné varianty). Ceny jsou bez DPH.

1 Harley Davidson Nightster (2)1 Harley Davidson Nightster (7)1 Harley Davidson Nightster (13)1 Harley Davidson Nightster (14)1 Harley Davidson Nightster (15)1 Harley Davidson Nightster (1)1 Harley Davidson Nightster (21)1 Harley Davidson Nightster (19)1 Harley Davidson Nightster (18)1 Harley Davidson Nightster (17)

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama