Reklama

Ducati Diavel for Bentley: exkluzivní limitovaná edice

Spojení dvou značek, z nichž jedna produkuje technologicky vyspělé motocykly a druhá exkluzivní automobily, to znamená jen to, že bude světu představeno luxusní a výjimečné zboží. A jak už u takových produktů bývá zvykem, bude jich jen omezené množství. Přesně 500 + 50. Proč ne rovnou 550? Čtěte dále a dozvíte se více.

Pro italskou Ducati není spojení s automobilkou žádnou novotou. Vloni společně s Lamborghini představili limitovanou edici Huracán STO modelu Huracán STO modelu Streetfighter V4 a o dva roky dříve tomu předcházel Ducati Diavel 1260 Lamborghini. S automobilkou Bentley se spojili na dalším projektu, jehož výsledkem měl být výkonný a zároveň exkluzivní motocykl, který bude vybaven tou nejlepší technologií a bude mít jedinečný styl.

1 Ducati Diavel for Bentley (17)1 Ducati Diavel for Bentley (16)1 Ducati Diavel for Bentley (20)

Ducati měla celkem jasno, který motocykl bude tváří tohoto projektu, Diavel V4, tento křižník je už sám o sobě designovým klenotem a o tom, jak skvěle se řídí si můžete přečíst v našem testu. A Bentley vlastně také, unikátním vozem z jejich produkce je velkolepé kupé Batur, pojmenované po vulkanickém komplexu na ostrově Bali. Vzniklo pod patronací karosářské firmy Mulliner a bylo vyrobeno pouhých 18 kusů. Jeho srdcem je dvanáctiválec s úctyhodným výkonem 730 koní.

Limitovaný model s názvem Ducati Diavel for Bentley byl představen na veletrhu současného umění Art Basel week v Miami Beach. Do modelu Diavel V4 bylo zakomponováno několik charakteristických prvků z vozu Bentley Batur. Aby Diavel co nejvíce připomínal vůz Batur, na tom spolupracovali designéři jak z designového centra Ducati, tak i z Bently. Nejvíce je to vidět na kovaných ráfcích kol, lakovaných do titanově šedé barvy s odhalenými broušenými plochami. Stejně tak boční přívod vzduchu kryje stejná dvoubarevná mřížka jako na přední masce vozu.

Přední blatník s prolisy má představovat přední kapotáž a krytka místa spolujezdce zase zadní difuzor. Krytka se mimochodem dá odejmout a z jednomístného můžete mít Diavel dvoumístný. Na prošívaném černém sedle z alcantary je na opěrce zad řidiče vyšito stejné logo „B“, jako je na sedadlech v automobilu. Myslelo se na takové detaily jako jsou koncovky výfuku, kde typické čtyři nahradily dvě dvoukoncovky podobné těm u Baturu. Nechybí tu ani velké množství karbonových doplňků jako je kryt výfuku, zadní blatník, kryt kolem předního světlometu, kryt chladiče, motoru i podsedlového rámu. Na hlavě válce na pravé straně je štítek s výrobním číslem a s označením limitované edice.

Srdcem motocyklu je čtyřválcový motor Granturismo o zdvihovém objemu 1158 ccm s výkonem 168 koní a maximálním točivým momentem 126 Nm. Beze změny jsou i jeho unikátní LED světla, zejména výrazné zadní světlo a také plně barevný displej s navigací turn-by-turn, ovšem ten dostane speciální uvítací animaci při zapnutí motocyklu.

1 Ducati Diavel for Bentley (21)1 Ducati Diavel for Bentley (22)1 Ducati Diavel for Bentley (24)

Exkluzivní je jeho barevné provedení v zelené barvě Scarab Green, která je bohatá na metalické odstíny a je dílem karosářů z Mullineru. Vyrobeno bude 500 kusů v číslované edici a dalších 50 kusů bude vyhrazeno přímo pro zákazníky Bentley, kteří si jej mohou nechat nalakovat do barvy jejich vozu. K motocyklu dostanete certifikát pravosti a ochrannou plachtu. Přikoupit si budete moci i ve stejných barvách laděnou helmu a koženou bundu v dámském i pánském provedení.

1 Ducati Diavel for Bentley (28)1 Ducati Diavel for Bentley (15)1 Ducati Diavel for Bentley (6)1 Ducati Diavel for Bentley (8)1 Ducati Diavel for Bentley (1)1 Ducati Diavel for Bentley (2)1 Ducati Diavel for Bentley (3)1 Ducati Diavel for Bentley (18)1 Ducati Diavel for Bentley (23)1 Ducati Diavel for Bentley (25)1 Ducati Diavel for Bentley (26)1 Ducati Diavel for Bentley (27)1 Ducati Diavel for Bentley (4)1 Ducati Diavel for Bentley (5)1 Ducati Diavel for Bentley (9)1 Ducati Diavel for Bentley (11)1 Ducati Diavel for Bentley (12)1 Ducati Diavel for Bentley (13)1 Ducati Diavel for Bentley (14)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama