Reklama

Ducati Streetfighter V4: limitovaná edice Lamborghini Huracán STO

Do karbonu oděná, to je nová limitovaná edice modelu Ducati Streetfighter V4, která vznikla ve spolupráci s italskou automobilkou Lamborghini a vzdává hold jejich jedinečnému modelu Huracán STO, který se pyšní výkonem 631 koní. Bude vyrobeno pouhých 630 kusů, plus 63 speciálních verzí, které budou určeny přímo pro zákazníky Lamborghini.

Celý design motocyklu se nese ve stejném designu jako je Lamborhini Huracán STO, nejvýkonnějšího modelu, který kdy Lamborghini představilo. Cílem tohoto supersportovního vozu není nic jiného než dopřát svému majiteli jedinečný zážitek ze sportovní jízdy spojený s těmi nejšpičkovějšími technologiemi určenými pro závodní vůz. Při jeho stavbě byly použity odlehčené materiály a v kombinaci s funkčním designem dokázali dokonale vyjádřit výkon 631 koní, který tento automobil má.

1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (19)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (4)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (2)

Stejný cíl měli i v Ducati, proto je Streetfighter V4 postavený na základech Panigale V4. Má poupravenou kapotáž do extrémně agresivních tvarů, je téměř celá vyrobená z uhlíkových vláken a je lakovaná ve stejných barvách jako automobil. Přepracován byl přední blatník, kryt nádrže i celá ocasní část motocyklu. Připodobnit se snažili dokonce i sedlo, aby to ladilo s vozidlem a mělo stejnou texturu. Do výbavy dostane nová kovaná kola podobajícím se těm, co má Huracán. Zadní ráfek je navíc vybaven titanovou pojistnou maticí, rovněž s designem Lamborghini.

Kromě designu, který je u tohoto motocyklu tím nejdůležitějším faktem má Streetfighter V4 odlehčenou spojkovou a brzdovou páčku Rizoma a stavitelné hliníkové stupačky. Naprosto dokonale k tomu ladí titanový výfuk od Akrapoviče, jehož koncovka je vyrobena jak jinak, než z karbonu. Ten jednoznačně podpoří 208koňový kapalinou chlazený motor Desmosedici Stradale se zdvihovým objemem 1130 ccm. Maximální točivý moment 123 newtonmetrů nastupuje při 11 500 otáčkách. Pohotovostní hmotnost je 197,5 kg.

Ducati předpokládá, že tento jedinečný stroj dodá zákazníkům v dubnu 2023, cena by měla začínat na částce 600 tisíc korun. Každý model bude mít kovový štítek umístěný v centrálním krytu palivové nádrže. Bude na něm uveden název modelu a jeho výrobní číslo. Toto číslo bude také uvedeno na speciální hliníkové vložce umístěné v klíči od motocyklu a také se vám objeví na úvodní obrazovce barevného TFT displeje, jehož kryt je vyroben také z karbonu. K tomu všemu si budete moci pořídit i limitovanou edici helmy, bundy nebo kožené kombinézy ve stejných barvách jako motocykl. Dostupný bude také závodní kit pro ty jedince, kteří budou chtít okusit jízdu na okruhu.

Speciální edice 63 motocyklů určených exkluzivně pro zákazníky Lamborghini se nazývá Speciale Clienti. Tito zákazníci si budou moci nakonfigurovat stejné barvy, jako si zvolili při výběru svého vozu. K tomu si budou moci vybrat barvu kol a barvu sedla a pokud budou chtít, mohou mít v odlišné barvě i brzdové třmeny Brembo Stylema brzdící 330 mm kotouče.

1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (16)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (12)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (8)

Všech 630 motocyklů, určených pro běžný prodej, bude mít lakování v exkluzivní barvě Verde Citrea/Arancio Dac, tuto barvu si mohli zvolit jako jednu z nabízených u modelu Huracán STO. Křídla a brzdové třmeny Brembo budou mít barvu Arancio Dac. Semiaktivní podvozek s tlumiči Smart EC 2.0 od Öhlinsu bude v černé barvě.

1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (20)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (3)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (5)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (6) 1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (10)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (7)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (9)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (11)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (13)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (14)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (15) 1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (1)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (17)1 Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Huracan STO (18)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama