Reklama

KTM s automatickou převodovkou AMT: poprvé na Erzeberg Rodeu

O tom, že i oranžoví budou mít automatickou převodovku už nemůže být pochyb. Nejenom, že je na jejich webových stránkách odkaz pro odpočet dní do odhalení zcela nové technologie, ale na letošním Erzberg Rodeu se i jeden stroj s touto technologií objevil.

Tedy oficiálně to ještě nikdo nepotvrdil, ale o automatické převodovce se u KTM mluví už několik měsíců a navíc se na Erzberg Rodeu objevil černobíle zamaskovaný adventure motocykl značky KTM s nápisem AMT Prototype. Sedlal je Johny Aubert a nejspíše se bude jednat o plánovaný 1390 Super Adventure postavený na základech pekelného KTM 1390 Super Duke R.

KTM 1390 Super Adventure AMT prototype Aubert1 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2021 (1)1 KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2021 (3)

Ostatně otálet by s touto převodovkou neměli moc dlouho, BMW před více než měsícem představilo svoje BMW ASA, tedy automatické řazení pro motocykly a cestovní enduro Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports s DCT patří také mezi jedno z oblíbených strojů mezi zákazníky, kteří zvažují cestovní motocykl s dobrodružnými vlastnostmi.

KTM zatím neprozradilo žádné informace, jen na sociálních sítích zveřejnilo krátké video z Erzbergrodea, kde je detailní záběr na motocykl Johny Auberta a je vidět, že mu chybí klasická spojková páčka, která je nahrazena tlačítky na řazení. Motocyklu však zůstává řadička a bude tedy možné přepínat mezi automatickým a manuálním řazením. Jaký způsob řešení si KTM nakonec zvolí, to si budeme muset počkat až do doby, než skončí odpočet, tedy do 24. září 2024.

Zdroj: KTMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama