Reklama

Ducati Scrambler CR24 a RR24: odvážné koncepty

Ducati představila na výstavě Bike Shed MotoShow v Londýně dva koncepty, které vzniky v jejich designovém centru Centro Stile Ducati v Bologni. Koncept CR24I představuje nový pohled na motocykly ve stylu Café Racer, to RR24I je odkazem na postapokalyptické hollywoodské filmy.

Ačkoliv Ducati hovoří o konceptech, můžeme říct, že se jedná o upravené Scramblery 800. Ty stále patří mezi motocykly s unikátním a snadno rozpoznatelným vzhledem. Patří mezi stylové zábavné motocykly pro každodenní použití. Ducati je neustále modernizuje a tak se u nejnovější generace můžete setkat s elektronickým plynem, dvěma jízdními režimy a kontrolou trakce.

1 Ducati Scrambler CR24I RR24I koncept (1)1 Ducati Scrambler CR24I koncept (7)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (5)

CR24I

Koncept CR24I je motocykl přesně ve stylu Café Racer, je inspirován motocykly, které se staly legendou britských podniků v 60. letech. Vyzdvihuje všestrannost mechanického základu motocyklu s nízkou přední kapotáží s ostrými hranami a s minimalistickou odnímatelnou krovkou kryjící sedlo spolujezdce. Přímo se tu odkazuje na modely Pantah a 750 SS.

Sedmnáctipalcová kola jsou obuta na sportovních pneumatikách, krátký výfuk končí u kyvné vidlice a zpětná zrcátka, uchycená na nízkém sportovním řídítku, jsou netypicky otočená dolů. Jedinečná je grafika s lakem v bronzové barvě s červenými detaily. CR24I je hlavně inspirací, jak si lze upravit motocykl podle svých představ.

1 Ducati Scrambler CR24I koncept (1)1 Ducati Scrambler CR24I koncept (2)1 Ducati Scrambler CR24I koncept (3)1 Ducati Scrambler CR24I koncept (4)1 Ducati Scrambler CR24I koncept (5)1 Ducati Scrambler CR24I koncept (6)

RR24I

To koncept RR24I je odkazem na kultovní postapokalyptické motocykly, které jste mohli vidět v mnoha filmech a seriálech z hollywoodské produkce. Jedná se o minimalistickou, zcela odhalenou, motorku s nízkými clip-on řídítky a se zkráceným sedlem, které je vzadu odnímatelné, abyste si místo něj mohli připevnit nosič na kufr nebo jiné zavazadlo. Na palivové nádrži je rám pro připevnění tankvaku.

Obuto je na špalcích Pirelli Scorpion Rally, přičemž přední kolo má osmnáct palců a zadní sedmnáct, má zkrácené blatníky po obou stranách a dominantní koncovku výfuku Termignoni mířící směrem vzhůru.

1 Ducati Scrambler RR24I koncept (1)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (10)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (2)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (3)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (4)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (6)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (8)1 Ducati Scrambler RR24I koncept (9)1 Ducati Scrambler CR24I RR24I koncept (2)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama