Reklama

BMW R 1300 GS Trophy: speciál pro závod v Namibii

Už v září bude probíhat v Namibii boj o zisk trofeje na BMW Motorrad International GS Trophy. Všichni závodní jezdci se budou moci spolehnout na soutěžní motocykly BMW R 1300 GS Trophy, které byly vyvinuty speciálně pro tento náročný závod.

O vítězství bude bojovat 22 národních týmů, z nichž je 6 ženských a 16 mužských. Na startovní čáru se postaví 60 jezdců a ve dnech 15. až 20. září se utkají o zisk prestižní trofeje BMW Motorrad International GS Trophy, který se koná již od roku 2008. Pojede se napříč Namibií a nebude to rozhodně procházka růžovou zahradou. Závodníci se budou muset spolehnout hlavně sami na sebe, ale v rukou budou mít soutěžní motocykl R 1300 GS Trophy, který byl postaven a vyvinut pouze pro tuto soutěž.

1 BMW R 1300 GS Trophy (3)1 BMW R 1300 GS Trophy (5)1 BMW R 1300 GS Trophy (2)

Je postaven na základech modelu BMW R 1300 GS, ale dostal speciální výbavu, aby obstál ve všech situacích. Velké GS s výkonným motorem boxer je vybaveno zvýšenými řídítky, ochranným rámem motoru, chráničem podvozku a rámu, nastavitelnou řadicí a brzdovou páčkou, stupačkami jezdce GS Vario, enduro páčkami, ochranným krytem světlometu a bílými chrániči rukou. Terénní pneumatiky s hrubým vzorkem na černých drátěných kolech a sólo sedlo jsou navrženy tak, aby zvládly i obtížný terén v Namibii ve východní Africe.

Přestože soutěžní motocykl vychází z modelu R 1300 GS Trophy, nelze jej koupit přesně v tomto provedení. Specifických pro něj ale je pouze několik detailů v podobě polepů, velkého ochranného krytu podvozku a řadicí páčky. Základní metalický lak Racing Blue s červenými a bílými pruhy a nápisy, v kombinaci se zadním rámem lakovaným matným bílým metalickým lakem, jasně navádí na sportovní jízdu v terénu. Proto je model Trophy vybaven například kryty chladiče, které jej chrání před poškozením, např. před úlomky kamenů. Nechybějí ani robustní drátěná kola, která jsou součástí terénní výbavy. Standardně jsou k dispozici v černém provedení, volitelně je lze objednat také ve zlaté barvě.

1 BMW R 1300 GS Trophy (1)1 BMW R 1300 GS Trophy (4)

Maršálové soutěže GS Trophy, kteří budou účastníky navigovat v náročném namibijském terénu, se budou moci spolehnout na terénní schopnosti svého vybavení. Motocykl F 900 GS Trophy pro maršály vychází z modelu F 900 GS. S výkonem 77 kW (105 k) a díky jeho terénním schopnostem a snížení hmotnosti o 14 kg oproti předchůdci se bude tento sportovní model GS řady F cítit v Namibii také jako doma.

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama