Reklama

CCM Spitfire Classic Tracker: zábava na prvním místě

Britská CCM představila po více než roční pauze nový model poháněný jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 600 ccm. Classic Tracker je stejně tak jako jeho sourozenci ručně vyráběným strojem, obutým do flattrackerových pneumatik Mitas. Odlišuje se však od nich výfukem s dvojitou koncovkou a podvozkem značky Marzocchi.

Classic Tracker, stejně tak jako model Heritage 71, CCM Blackout nebo nedávno představený prototyp enduro motocyklu CCM Beach Cruiser, patří do rodiny motocyklů postavených na platformě Spitfire. Vzhled této novinky je spíše minimalistický, ovšem s cílem pobavit svého majitele na silnici, šotolině nebo na flattrackové dráze.

1 CCM Clasic Tracker (2)1 CCM Clasic Tracker (13)1 CCM Clasic Tracker (10)

Ačkoliv je to nekapotovaný motocykl, mnoho detailů je zpracováno s velkým citem. Už samotný štíhlý tvar je líbivý a dokonale jej vyzdvihují dvě nad sebou položené karbonové koncovky výfuku. Za zmínku rozhodně stojí i zkrácené sedlo, které je ve výšce 830 mm a vyplétaná devatenáctipalcová kola obutá do flattrackerových pneumatik značky Mitas.

Motocykl je poháněný jednoválcovým, kapalinou chlazeným motorem o zdvihovém objemu 600 ccm, s výkonem 55 koní a maximálním točivým momentem 58 newtonmetrů při 5500 otáčkách. Hodnoty se možná zdají docela nízké, ale při suché váze 145 kilogramů, to bude rozhodně stačit na velkou porci zábavy. Do nádrže vám vejde 14 litrů paliva.

Podvozek od firmy Marzocchi je plně nastavitelný a je tvořen přední vidlicí a jedním zadním tlumičem, se zdvihem 120 mm vpředu i vzadu. O bezpečné zastavení se vám postarají kotoučové brzdy J.Juan, přední o průměru 320 mm s čtyřpístkovým radiálním třmenem, zadní má 240 mm a je brzděna jednopístkem.

Motocykl bude nabízen ve dvou variantách výbavy. Modrá verze „Petrol Blue“ bude ta levnější a její cena bude začínat na částce 12 490 eur. Šedá „Liquid Mercury“ už na první pohled vypadá jako prémiovější model, bude začínat s cenou 13 390 eur. Bude mít sedlo vyrobené z jemné hovězí kůže, zlatá kola a víčko palivové nádrže typu Monza.

1 CCM Clasic Tracker (20)1 CCM Clasic Tracker (3)1 CCM Clasic Tracker (1)1 CCM Clasic Tracker (15)1 CCM Clasic Tracker (19)1 CCM Clasic Tracker (17)1 CCM Clasic Tracker (18)1 CCM Clasic Tracker (16)1 CCM Clasic Tracker (4)1 CCM Clasic Tracker (5)1 CCM Clasic Tracker (6)1 CCM Clasic Tracker (7)1 CCM Clasic Tracker (8)1 CCM Clasic Tracker (9)

Zdroj: CCM MotorcyclesLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama