Reklama

CCM Spitfire Blackout: edice pro Černé vdovy

Model Spitfire Blackout budete moci vidět už v listopadu ve filmu Černá vdova, kde se na něm bude prohánět hvězdná Scarlett Johansson. A pokud budete chtít, budete si moci tento anglický motocykl od malé rodinné firmy CCM pořídit i vy.

Mít motocykl ve filmu je určitě skvělou reklamou, mít jej však ve velkofilmu, kde se na něm navíc prohání hlavní hrdina, to je sázka na jistotu. Své by o tom mohli vyprávět ve firmě CCM, kde v roce 2001 sedlala Angelina Jolie jako Lara Croft model 644 ve snímku Tomb Raider. Letos se filmové premiéry dočká i model Spitfire Blackout, ačkoliv málem tomu tak nebylo.

1 CCM Spitfire Blackout Black Widow (4)1 CCM Spitfire Blackout Black Widow (2)

Původně totiž měl na modelu Spitfire Blackout jezdit agent 007 v nové bondovce Není čas zemřít, která bude mít premiéru 25.listopadu 2020. Nakonec se James Bond bude prohánět na Triumph Scrambler 1200 XE. Pár dní po té však majitele CCM oslovila jiná produkce a neméně slavná jako výše uvedená. Spitfire Blackout tak budete moci spatřit v marvelovce Black Widow (Černá vdova), která bude mít premiéru rovněž v listopadu letošního roku a to konkrétně v pátek 6.11.

Dlouholetou dublerkou Scarlett Johansson v nebezpečných scénách je stuntriderka Sarah Lezito, která také absolvovala všechny scény s motocyklem. Ještě před natáčením dodalo CCM produkci filmu šest upravených motocyklů Spitfire, které dostali do rukou filmoví kaskadéři, aby je řádně prověřili. Dali jim co zabrat, používali je v místech, kde by se odvážili jen na ostrých kroskách, ale motorky to ustály, splnily veškerá očekávání, a tak dostali od produkce šanci ukázat se ve filmu.

1 CCM Spitfire Blackout Black Widow (6)1 CCM Spitfire Blackout Black Widow (5)

V nabídce anglického výrobce je aktuálně osm různých verzí modelu Spitfire, ale ten s označením Blackout, je v pořadí již třináctý. Motocykl má speciální lakování s dominantní černou barvou, doplněnou o červené a karbonové prvky. Rám je celý v černé barvě, ale skvěle mu kontrastují červené doplňky jako je zadní tlumič a kryt hlavy válce. Motocykl je poháněn šestistovkovým jednoválcem o výkonu 50 koní a s kroutícím momentem 50 Nm, který prošel drobnou úpravou pro plynulejší chod. Přední 19 palcové a zadní 17 palcové kolo je obuté na pneumatikách od firmy Mitas. Na podvozek použili plně stavitelné komponenty od italské firmy Marzocchi, zdvih předního odpružení je 120 mm.

Zcela nové je červeně prošívané rovné sedlo z mikroplyše, pod nímž se perfektně vyjímá dvojice krátkých laufů. Do nádrže se vejde 14 litrů paliva. Atraktivní je hmotnost motocyklu, která bez náplní činí 139 kilogramů a atraktivní je rovněž i cena, kde v základu bude stát něco málo přes 250 tisíc korun (8995 brit. liber). Nabízet se k němu budou ještě příplatkové pakety Action, Hero a Legend. Zájemci o tento jedinečný offroadový motocykl nemusí čekat na premiéru filmu, ale mohou si jej pořídit již nyní.

1 CCM Spitfire Blackout Black Widow (1)1 CCM Spitfire Blackout Black Widow (3)

zdroj: CCMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama