Reklama

Triumph Scrambler 1200 XE: limitovaná edice James Bond

No Time to Die, Není čas zemřít, tak se jmenuje nejnovější Bondovka, která již měla dva měsíce okupovat filmová plátna, ale její premiéra byla nakonec odsunuta až na 12.listopad 2020. Dvacátý pátý díl o fiktivním britském agentovi, Jamesi Bondovi, dostal další poctu ještě před premiérou, a to limitovanou edici motocyklu Triumph Scrambler 1200 XE.

Vyrobeno bude pouhých 250 kusů a každý z nich bude mít svůj štítek s označením výrobního čísla a s certifikátem podepsaným Nickem Blorem, generálním ředitelem značky Triumph. Jestli vás zajímá, kdo bude mít motocykl s označením 007, tak to my už víme. Zůstane v rukou samotného výrobce Triumph. Limitovaná edice vychází ze základního modelu Triumph Scrambler 1200 s označením XE, což znamená, že patří do řady dobrodružnějších strojů a směle se s ním můžete pustit i mimo terén.

1 Scrambler-1200-Bond-011 Scrambler-1200-Bond-051 Scrambler-1200-Bond-04

Motocykl je poháněn kapalinou chlazeným řadovým dvouválcem o zdvihovém objemu 1200 ccm a výkonu 90 koní při 7400 1/min. Maximální kroutící moment 110 Nm nastupuje už v 3950 1/min. Motocykl má přednastavených pět jízdních režimů, ABS a kontrolu trakce. Verze XE je vybavena pokročilou inerciální řídící jednotkou, která s výše uvedenými elektronickými asistenty spolupracuje a pracuje i když jste v náklonu. Navíc má ještě jeden jízdní režim Off-Road Pro, který je určen právě pro jízdu v terénu a umí vypnout jak ABS, tak kontrolu trakce.

Asi vás zklameme, že v tomto filmu Daniela Craiga, alias Jamese Bonda, neuvidíte jezdit právě na tomto motocyklu, neboť jeho postava je neodmyslitelně spjata s automobilem značky Aston Martin, ale i on a pár padouchů se tam párkrát na motocyklech proženou. Udělat limitovanou edici s označením James Bond byl od Triumphu velmi dobrý tah, nejeden fanoušek Bonda, by si rád do své garáže pořídil tento jedinečný kus. Cena je však také luxusní a to 18 500 britských liber, což je téměř 560 tisíc korun. Co za ni navíc získáte?

1 scrambler-1200-bond-021 Scrambler-1200-Bond-031 Scrambler-1200-Bond-06

Kromě certifikátu a výrobního štítku, budete mít motocykl zahalený do černých barev, od blatníčků, vyplétaných kol, vidlic, kyvky až po žebrování motoru. Po zapnutí spínací skřínky se na TFT displeji objeví uvítací obrazovka s logem 007. Do výbavy dostanete navíc mlhová světla s unikátním černým krytem, světlomet bude chráněn nerezovou mřížkou a jadrný zvuk vám zajistí dva nad sebou umístěné výfuky Arrow s karbonovými krytkami na jeho koncovkách. Na výfucích je navíc přidělán speciální štítek s logem 007. Na prošívaném sedle je na jeho zádi vyšito „Bond Edition“.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama