Reklama

CCM Spitfire Beach Cruiser: prototyp enduro verze

Na jednom z největších evropských setkání cestovních endur, Adventure Bike Rider Festival v anglickém hrabství Warwickshire, bylo možno na stánku firmy CCM spatřit prototyp malého endurka, které bude postaveno na základech jejich modelu Spitfire.

Tento prototyp tak navíc potvrdil fakt, že CCM bude i nadále pokračovat ve výrobě různých limitovaných edicí postavených na základech retro roadsteru Spitfire. Nedávno jsme vám představili výroční edici Heritage 71 nebo černočernou verzi Blackout. Prototyp retro modelu ve stylu pouštních závodních strojů byl prozatím pojmenován Beach Cruiser.

Beach Cruiser se však od ostatních modelů liší nejen svým retro vzhledem, ale také velkou palivovou nádrží, která však s nejvyšší pravděpodobností bude jenom stylovým krytem chladiče a klasické nádrže, kterou budou mít všechny modely Spitfire stejnou. Offroadový vzhled modelu dodává kryt světlometu, displej, barevně sladěné prošívané sedlo i přední a zadní blatník v typických tvarech endurových strojů.

1 CCM Spitfire Beach Cruiser (1)1 CCM Spitfire Beach Cruiser (2)

Barevné provedení se nápadně podobá žlutě zbarveným závodním motocyklům v barvách Camel Trophy a má v každém z nás vyvolat vzpomínky na proslulé a legendární Rally Dakar, jezdících se v letech 1980 až 2000. CCM také zvažuje další verzi v červeno-bílé variantě, která by byla podobná barvám Marlobor Dakar a zároveň by byla poctou vítěznému jezdci stáje Marlboro, Gastonu Rahierovi, který se postavil na nejvyšší příčku v roce 1985.

Motocykl bude poháněn stejným jednoválcovým motorem, jako ostatní modely Spitfire. Zdvihový objem tak bude 600 ccm, výkon přibližně 60 koní a maximální točivý moment 66 newtonmetrů. Motor je usazen v ručně vyráběném trubkovém rámu ze slitiny oceli. Podvozek tvoří přední obrácená vidlice Öhlins s dlouhým zdvihem, vzadu jsou dva, po bocích uchycené tlumiče rovněž od Öhlinsu. Vyplétaná drátěná kola s hliníkovými ráfky mají vpředu 21 palců a vzadu 19. Brzda by měla být stejná, tedy kotoučová s radiálním třmenem J-Juan.

Zdroj: CCMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama