Reklama

CFMOTO MT-X Concept: enduro do terénu

Zajímavý koncept terénního motocyklu představilo nedávno CFMOTO. Jedná se o enduro stroj určený do náročnějšího terénu, má vysoké zdvihy, brzdy Brembo Stylema zakusující se do velkých drátěných kol a palivovou nádrž umístěnou co nejníže, aby se tím snížilo i těžiště motocyklu.

Ke svým konceptům čínský výrobce příliš informací nedává, ale alespoň nám prozradil, že malé endurko CFMOTO 450MT bude mít brzo velkého bráchu. Koncept MT-X má výraznou grafiku, které mu dodávají osobitý styl. Nebesky modrá perleťová barva je synonynem dobrodružství a odvaze čelit novým výzvám, zatímco výrazné fluorescenční barvy říkají, že má v sobě MT-X i závodního ducha.

1 CFMOTO MT-X Concept (1)1 CFMOTO MT-X Concept (5)1 CFMOTO MT-X Concept (7)

Charakteristickým prvkem přední svalnaté části motocyklu je full LED světlomet. Osmipalcová vertikálně uchycená dotyková TFT obrazovka se nechala inspirovat závodní navigační věží u rallyových strojů. Boční tvarované plovoucí kapotáže odkazují na dřívější éru pouštních závodů.

Jako správný dobrodružný motocykl má MT-X vysokou světlou výšku, delší zdvihy a typické přední 21palcové vyplétané kolo. Stejně tak jako štíhlá zadní část a ploché sedlo pro jezdce, jsou charakteristickými prvky offroadových strojů. Palivová nádrž je oproti ostatním motocyklům z řady MT uchycená níže a tím tak účinně snižuje těžiště motocyklu a napomáhá tím tak k celkové rovnováze.

1 CFMOTO MT-X Concept (4)1 CFMOTO MT-X Concept (2)

Největší záhadou je pohonná jednotka motocyklu, ale dá se předpokládat, že by to mohl být stejný dvouválcový motor o zdvihovém objemu 800ccm, jako je v modelu CFMOTO 800MT s výkonem kolem 100 koní. Pokud by tomu tak bylo, tak by se rázem stal konkurentem pro KTM 890 Adventure nebo bavorskou novinku BMW F 900 GS.

1 CFMOTO MT-X Concept (3) 1 CFMOTO MT-X Concept (6)

Zdroj: CFMOTOLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama