Reklama

Brixton Storr 500: koncept cestovního endura

Koncept svého prvního skutečného adventure motocyklu, představil také Brixton Motorcycles. Název modelu Storr pochází ze stejnojmenného skalního útvaru na ostrově Skye ve Skotsku. Vzhled motocyklu je inspirován divokou a drsnou krajinou severu.

Kategorie cestovních endur je v posledních letech na výsluní, a tak se snaží každý, aby měl ve své nabídce alespoň jeden takovýto model. Další, kdo oznámil, že se chystá vstoupit do této kategorie je Brixton Motorcycles, který představil svůj koncept motocyklu s názvem Storr. Srdcem tohoto cestovatele by měl být stejný motor, který naleznete ve stávajících modelech Crossfire 500. Agregát má zdvihový výkon 500 ccm, produkuje výkon 47 koní a maximální točivý moment 31,7 Nm.

1 Brixton Storr 500 koncept (6)1 Brixton Storr 500 koncept (4)1 Brixton Storr 500 koncept (3)1 Brixton Storr 500 koncept (2)

Při pohledu na fotografie motocyklu mi docela připomíná konkurenční stroj Husqvarna Norden 901. Na vývoji konceptu Storr spolupracoval Brixton s designérským studiem Ride sídlícím v rakouském Salcburku. Hlavní myšlenkou bylo vyvinout motocykl, díky kterému zapomenete na starosti všedních dní, užijete si s ním zábavné chvíle a dobrodružství po boku vašich přátel.

Je více než jasné, že se Storr bude od modelu Crossfire 500 lišit. Je to koncepčně jiný styl motocyklu, motor tak bude usazen v novém rámu, podvozek bude mít delší zdvihy a kola budou větší, vyplétaná a obutá do enduro pneumatik. Vyšší plexi štít i kryty rukojetí budou chránit jezdce proti větru, boční přední panely pak ocelovou palivovou nádrž a zároveň nabízejí možnost montáže nejdůležitějšího cestovního náčiní.

1 Brixton Storr 500 koncept (7)1 Brixton Storr 500 koncept (5)1 Brixton Storr 500 koncept (1)

Štíhlý tvar a zúžená palivová nádrž umožní jezdci pohodlně stát ve stupačkách, pokud se rozhodne vyrazit s motocyklem do terénu a užít si dobrodružství mimo asfaltové silnice. Vzadu bude namontovaný velký nosič zavazadel a madla u spolujezdce bude moci využít také jako nosič pro další zavazadla.

Zdroj: BrixtonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama