Reklama

Moto Guzzi Audace 2015

Okázalé, svalnaté a divoké Audace vyniká již zepředu díky stylisticky lehčímu kulatému světlometu a karbonovému subtilnímu blatníku uchycenému na přední vidlici bez krytů teleskopických kluzáků. Žádné chromování, každý mechanický detail a kovový díl je temný jak noc. Ideální styl pro tento typ motocyklu.

Světlé detaily jsou viditelné pouze v kontrastu s bočními partiemi a několika novými detaily, zvýrazňujícími drsný vzhled, matný kovový kryt olejového chladiče před motorem a krátké „megaphone“ koncovky výfuků. Boční panely jsou oproti Californiím odlehčeny stejně jako stupačky jezdce i spolujezdce a řadící i brzdová páka, které nahradily velké nožní opěrky a mohutné dvojité kolébkové přepákování řazení modelu California.

Zvláštní pozornost budí krátké jednomístné sedlo s červeným obšíváním, snížené a připravené k instalaci příplatkového sedla spolujezdce. Nová jsou také rovná „dragbar“ řídítka, která společně s nízkým sedlem a dopředu posunutými stupačkami vytvářejí delší a dominantní jezdeckou pozici na motocyklu.

V kontrastu s temným lakováním vynikají elegantní víka hlav i samotné válce motoru s leštěnými hranami. Dalším výrazným prvkem jsou zadní tlumiče s odkrytými pružinami a oddělenými nádobkami se stlačeným plynem, litá kola s výrazným logem Moto Guzzi a minimalistická zrcadla.

Silné a agresivní Audace vypadá, jakoby přikrčené a připravené odkrýt svou výbušnou sílu i díky nadměrné zadní pneumatice 200/65. Výkon a zejména točivý moment velkého dvouválce 1400 ccm je u Audace podpořen výfukovým systémem s přepracovanou dynamikou průtoku výfukových plynů, díky níž se motor snadněji vytáčí do vyšších otáček. I díky nižší hmotnosti oproti ostatním modelům 1400 má Audace jednoznačně nejlepší akceleraci. Majitelé budou zcela jistě těmi, kteří budou ze tří volitelných charakteristik systému Ride-by-Wire využívat nejvíce režim VELOCE (Sport) a tudíž i kontrola trakce MGTC bude muset častěji zasáhnout. Stejně jako novinka Eldorado má Audace stejný motor o objemu 1400 ccm vycházející z modelu California.

Moto Guzzi Audace Moto Guzzi Audace2Moto Guzzi Audace Moto Guzzi Audace3Moto Guzzi Audace Moto Guzzi Audace4Moto Guzzi Audace Moto Guzzi Audace1Moto Guzzi Audace Moto Guzzi Audace5Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama