Reklama

Moto Guzzi Eldorado 2015

„Kdyby římští bohové řídili motocykly, Dionýsos by zvolil Moto Guzzi Eldorado.“ To bylo závěrečné shrnutí renomovaného amerického časopisu Cycle Words, když testoval na konci 60-tých let legendární model Moto Guzzi.

Po čtyřiceti letech přichází nové Eldorado navazující na svého slavného předchůdce. Odkaz je zřejmý v mnoha detailech, chromové ráfky s drátěným výpletem, palivová nádrž s chromem na bocích, velké pohodlné sedlo, zadní blatník s výrazným světlem, široká zakřivená řidítka ve stylu „bullhorn“, výrazné držáky pro spolujezdce.

Celkově nižší stavba motocyklu je zajištěna díky novým 16-ti palcovým vyplétaným ráfkům obutým do výrazných pneumatik s vyšším profilem a bílými boky, 130/90 vpředu a 180/65 vzadu. Přední štíhlý blatník s čistou linií dává vyniknout širokému přednímu kolu, zatímco zadní poutá pozornost svou mohutností a hladkým tvarem, který doplňují zcela zapouzdřené zadní tlumiče, výrazné kulaté zadní světlo a klasické kulaté zadní blinkry.

Výrazným estetickým prvkem vpředu je čelní polyeliptické světlo s LED denními diodami (DRL), shodné s modely California Touring a Custom. Rovněž výrazná přístrojová deska kruhového tvaru je shodná s Californiemi, poskytuje všechny funkce a díky zasazení do chromového rámečku připomíná luxusní hodinky.

U Eldorada budete mít pocit, že sedíte „v motorce“ spíše než na ní, a to díky pohodlnému a širkému sedlu s výškou pouhých 724 mm od země, šírokým nízko zakřiveným řidítkům a objemné 21-litrové nádrži poskytující dojezd až 300 km. Součástí standardní výbavy je i tempomat.

Motor Eldorada, stejně jako u druhé novinky Audace, je technicky shodný s modely California se všemi jeho přednostmi, maximální točivý moment 120 N.m při 2.750 ot/min., pohon zadního kola kardanem, to vše ovládáno nejmodernějším elektronickým systémem včetně Ride-by-Wire se třemi volitelnými charakteristikami VELOCE (Sport) - TURISMO - PIOGGIA (Déšť). Dynamický charakter motocyklu udržuje pod kontrolou třístupňová kontrola trakce MGCT s citlivým projevem, který nijak neomezuje výkon a radost z jízdy.

Moto Guzzi Eldorado Moto Guzzi Eldorado1Moto Guzzi Eldorado Moto Guzzi Eldorado2Moto Guzzi Eldorado Moto Guzzi Eldorado3Moto Guzzi Eldorado Moto Guzzi Eldorado4Moto Guzzi Eldorado Moto Guzzi Eldorado5Moto Guzzi Eldorado Moto Guzzi Eldorado6Moto Guzzi Eldorado Moto Guzzi Eldorado7Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama