Reklama

MotoGP Le Mans: Pedrosa ovládl kvalifikaci

Kvalifikaci ve francouzském Le Mans provázelo proměnlivé počasí. Startovalo se na mokré trati, která během půl hodiny oschla a s touto změnou se nejlépe popraly motocykly ze stáje Repsol Honda.

První místo patří Danimu Pedrosovi, druhý je Casey Stoner a první řadu uzavírá Andrea Dovizioso ze stáje Monster Yamaha Tech 3. Podruhé se na čtvrtou příčku dostal Jorge Lorenzo ze stáje Yamaha Factory Racing, pro kterého je start z druhé řady téměř nepředstavitelnou záležitostí a jenom to svědčí o vyrovnaných silách mezi prvními jezdci. Uvidíme, zda se mu podaří skvěle odstartovat jako v Estorilu a dostat se opět na bednu. Valentino Rossi na své Ducati uhájil sedmou příčku a Karel Abraham taktéž na Ducati vyrazí na trať z desátého místa.

Velkou radost však našim fanouškům připravil Jakub Kornfeil. V deštivé kvalifikaci si vyjel letošní nejlepší startovní pozici. Zítra bude Kuba startovat ze čtvrtého místa. Českému týmu MotoFGR v sedle s Jasperem Iwemou patří 25.místo.

Jak tedy dopadne zítřejší ostrý závod? Věřím, že se všichni dostanou řádně do cíle a Kubovi snad vyjde ta bedna. Už by si ji zasloužil. Rozhodně je na zítřek předpovídáno spíše deštivé počasí, takže závod bude velmi zajímavý. Kubovi tedy budeme držet pěsti od 11:00 hodin a Karel vyrazí na trať ve 14:00.

Le Mans MotoGP1Le Mans MotoGP2Le Mans MotoGP4Le Mans MotoGP5Le Mans MotoGP6Le Mans MotoGP7Le Mans MotoGP8Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama