Reklama

Ducati Panigale V4 2022 World Champion Replica 2022: vítězná limitovaná edice

Během pár hodin byly vyprodány všechny repliky závodních motocyklů Panigale V4 dvou aktuálních mistrů světa Pecco Bagnaii a Álvaro Bautisty. Ačkoliv od každého modelu bylo vyrobeno 260 kusů a osloveni byli jen VIP zákazníci značky Ducati, i tak to bylo málo.

Musí se nechat, že loňská sezóna byla pro italskou stáj Ducati jednoznačně snová. Získali dva tituly mistrů světa, v MotoGP se o něj postaral Pecco Bagnaia, v Superbicích si pro něj dojel Álvaro Bautista. To je jasný důvod k tomu, aby se toto dvojité vítězství oslavilo nějakým pěkným supersportovním motocyklem v limitované edici. Karta padla na model Panigale V4 S s krásnými aerodynamickými křidélky. Celkem se vyrobilo 260 kusů modelu Panigale V4 Bagnaia 2022 World Champion Replica a 260 kusů modelu Panigale V4 Bautista 2022 World Champion Replica.

Oba modely byly představeny na hlavním náměstí v historickém centru Boloně během oslavy „Campioni in Piazza 2“, dvojnásobného zisku mistrovských titulů. Slavili tu společně s fanoušky i oběma jezdci. Limitované edice těchto motocyklů však mohli získat jen VIP zákazníci, ti úplně nejvíc VIP si mohli pořídit obě verze, ti ostatní jen jednu z nich. Osloveno bylo celkem 10 tisíc zákazníků. Zájem byl však tak enormní, že mnohonásobně přesáhl množství vyrobených motocyklů, a tak nakonec bude Ducati sama rozhodovat, kdo jej získá a kdo si vytáhne pověstného „černého Petra“.

1 Ducati Panigale V4 2022 World Champion Replica 2022 (3)1 Ducati Panigale V4 2022 World Champion Replica 2022 (1)1 Ducati Panigale V4 2022 World Champion Replica 2022 (2)

Všechny motocykly obdrží certifikát pravosti, na horních brýlích bude vyfrézované výrobní číslo a zalakovaný podpis Bagnai nebo Bautisty na nádrži. Ačkoliv se nepředpokládá, že by tyto stroje jezdily někde po závodních okruzích, i tak budou špičkově vybaveny těmi nejlepšími komponenty. Kromě velkého množství titanových a karbonových dílů, dostanou brzdové třmeny Brembo Stylema s radiální pumpou MCS, suchou závodní spojku STM-EVO SBK, nastavitelné stupačky Rizoma, závodní plexi, koncovku výfuku Akrapovič a Datalogger DDA. Replika Álvaro Bautisty bude mít nádrž s obnaženým hliníkovým pruhem uprostřed. Hliníková kola budou mít kované ráfky. Obě verze budou jednomístné.

Pro ty, kteří se opravdu budou chtít vydat na tomto stroji na okruh, nabízí Ducati další příslušenství, jako je sada pro sejmutí držáku registrační značky a zrcátek, víčko závodní palivové nádrže z hliníku nebo otevřený kryt spojky z karbonu.

1 Ducati Panigale V4 2022 World Champion Replica 2022 (4)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama