Reklama

Yezdi Adventure, Scrambler a Roadster: indické novinky

Indická značka Yezdi není žádnou neznámou na tamním trhu. V šedesátých letech zažila v Indii svoji největší slávu, stejně tak jako naše Jawa. Její znovuoživení má ve svých rukou Mahindra, tedy spíše jedna její odnož, divize Classic Legends.

V divizi Classic Legends se u Mahindry můžete v Indii setkat s výrobou motocyklů značky Jawa, v Anglii představili již první model znovuzrozené britské značky BSA, BSA Gold Star 650 a třetí značkou v jejich portfoliu bude Yezdi, jejichž odhalení doprovázeli sloganem „Not for the saint hearted“, tedy něco ve smyslu „Není určeno pro svatoušky“. Motocykly jsou ve stylu klasických strojů, ale jsou po stránce designu více odvážnější a modernější.

1 Yezdi Motorcycle (3)1 Yezdi Motorcycle (2)

V nabídce mají tři modely, Roadster, Scrambler a Adventure, tedy tři různé cílové skupiny. Motocykly se liší nejen designem, ale i výbavou a nastavenou ergonomií. Postaveny jsou však na stejných základech, kterým je kapalinou chlazený jednoválec o zdvihovém objemu, usazený v trubkovém rámu. Ovšem výkon i točivý moment se u jednotlivých modelů lehce liší, Roadster má výkon 29,7 koně a kroutící moment 29 Nm, Scrambler pak 29,1 k a 28.2 Nm a Adventure 30,2 k a 29,9 Nm.

Stejně jako motor, tak se mírně liší i podvozek a rozměry každého z nich. Mají různé rozvory, výšku sedla, objem palivové nádrže a celkovou hmotnost. Roadster má rozvor 1440 mm, sedlo ve výšce 790 mm, do nádrže vejde 12,5l a jeho hmotnost činí 184 kg. Scrambler má rozvor 1403 mm, sedlo ve výšce 800 mm, objem nádrže je stejný a váží 182 kg. Největší a nejtěžší je pak Adventure, sedlo má ve výšce 815 mm, váží 188 kg, do nádrže se vám vejde o tři litry paliva více a jeho rozvor je 1465 mm.

Roadster je ze všech tří modelů nejvíce stylizovaný do klasiky. Nízká stavba s uvolněnou pozicí jezdce za řídítky jasně dává najevo, že tady se bude jednat o pohodové městské ježdění. Více divočiny pak zažijete za řídítky Scrambleru s vyplétanými koly a s kryty rukou. Jízdní pozice je jak na cestovním enduru a moc mu sluší protáhlé, lehce nadzvednuté koncovky výfuků.

Pro ty zákazníky, kteří touží prohánět svůj motocykl v odvážnějším a drsnějším prostředí, tak pro ně má Yezdi připravený model Adventure s větším předním kolem a pohodlnějším sedlem než má Scrambler. Do výbavy dostanete padací rámy, displej se šipkovou navigací a držáky na kufry. Ty už si však musíte pořídit v příplatkové výbavě.

v Indii už je možné nové modely značky Yezdi objednávat, cena se pohybuje kolem 200 tisíc rupií, což dělá přibližně 60 tisíc korun. Pokud by se dováželi k nám, bude cena samozřejmě vyšší, neboť je potřeba do ní zahrnout clo, částku za dovoz a také za homologaci pro evropský trh.

Roadster

1 Yezdi Roadster (1)1 Yezdi Roadster (2)1 Yezdi Roadster (3)

Scrambler

1 Yezdi Scrambler (1)1 Yezdi Scrambler (2)1 Yezdi Scrambler (3)

Adventure

1 Yezdi Adventure (1)1 Yezdi Adventure (4)1 Yezdi Adventure (2)1 Yezdi Adventure (3)

1 Yezdi Motorcycle (1)

Zdroj: Classic LegendsLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama