Reklama

Royal Enfield představil nový Thunderbird X

Anglický Royal Enfield představil novou verzi populárního modelu Thunderbird, poznáte ji podle označení X. Jak říká samotný výrobce, tenhle model je určený přímo do města, aby pro vás bylo cestování více komfortnější.

Již původní model Thunderbird byl svým způsobem originální a tuto vlastnost se designéři rozhodli i vylepšenému modelu ponechat. Můžete se však těšit na pohodlnější posaz, výše usazená řídítka a odlehčené materiály. Barevnému provedení vévodí černá, kterou umně kontruje barevná palivová nádrž a ve stejné barvě vyvedený proužek na ráfku. Na výběr máte ze čtyřech barevných variant: červená Roving Red, modrá Drifter Blue, bílá Whimsical White a oranžová Getaway Orange.

1 Royal Enfield Thunderbird X (1)1 Royal Enfield Thunderbird X (4)1 Royal Enfield Thunderbird X (5)

Thunderbird X je první Royal Enfield obutý do bezdušových pneumatik, vpředu je 19palcové kolo, vzadu 18palcové. Motocykl je poháněn vzduchem chlazeným jednoválcem. Na výběr máte ze dvou variant, slabší Thundebird X 350 má motor o objemu 346 ccm, výkonu 19,8 k při 5250 1/min a kroutícího momentu 28 Nm při 4000 1/min. Silnější Thunderbird X 500 má motor se zdvihovým objemem 499 ccm, výkonem 27,2 k při 5250 1/min a maximálním kroutícím momentu 41,3 Nm.

1 Royal Enfield Thunderbird X (3)1 Royal Enfield Thunderbird X (2)

Podvozek je řešen klasickou přední 41 mm vidlicí se zdvihem 130 mm. Vzadu je dvojice tlumičů s pětistupňovým nastavitelným předpětím a se zdvihem 80 mm. Brzdový systém je řešen jedním 280 mm kotoučem s dvoupístkovým třmenem vpředu, vzadu je 240 mm kotouč brzděný jednopístkem. Sedlo je ve výšce 830 mm a do nádrže se vám vejde 20 litrů paliva. Pohotovostní hmotnost motocyklu je 195 kg (resp. 197 kg u silnější verze). Jedinou otázkou tak zůstává, jestli je nechá výrobce homologovat pro evropský trh?Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama