Reklama

Bimota Tesi H2 Tera: koncept cestovního modelu

Podle informací od italské Bimoty, bychom se mohli už v příštím roce dočkat unikátního motocyklu Tesi H2 Tera poháněného přeplňovaným litrovým motorem s výkonem 200 koní. Budoucí majitelé nepřijdou ani o typický znak modelu Tesi, přední kyvné rameno na předním kole.

Příliš mnoho informací však samotná Bimota nesdělila, představila jen náčrtek, jak by mohl samotný motocykl vypadat. Zdá se však, že po vstupu Kawasaki, která zakoupila menšinový podíl, se Bimotě začíná dařit. Tento svazek umožnil Bimotě i nadále stavět své typické modely s přední kyvnou vidlicí a řízením rejdovým čepem, o srdce motocyklu se postarala Kawasaki, která jim poskytla přeplňovaný motor o zdvihovém objemu 998 ccm z modelu Ninja H2. Těžit tak bude z výkonu 200 koní.

1 Bimota Tesi H2 Tera koncept (5)1 Bimota Tesi H2 Tera koncept (1)1 Bimota Tesi H2 Tera koncept (4)

A kromě motoru poháněným pomocí turbodmychadla, dodá Kawasaki i jejich špičkovou elektroniku. Podle informací z Itálie by měl být motocykl postaven na zcela novém rámu a nechává si pro něj vyvíjet i speciální podvozek se zdvihy až 170 mm. Kola by měla mít sedmnáct palců.

Vzpřímená jízdní pozice, široké a vysoké plexi i kryty rukojetí jasně říkají, že tento model bude určen pro cestování. Více informací však Bimota sdělit nechtěla, a pokud chtějí jít s tímto modelem do prodeje už v příštím roce, mohli bychom se už na podzim dočkat jejího odhalení.

1 Bimota Tesi H2 Tera koncept (2)1 Bimota Tesi H2 Tera koncept (3)

Zdroj: BimotaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama