Reklama

Test Honda Kenny Alabama: dámská kožená bunda

Honda, to nejsou jen motocykly, ale také kvalitní stylové oblečení. Dostala se mi do rukou na test kožená bunda Honda Kenny Alabama, která se skvěle hodí k nadcházejícímu babímu létu. Je totiž vybavená vyjímatelnou termovložkou a díky tomu s ní snadno překonáte chladná rána, která k tomuto období patří.

Honda si ke spolupráci vybrala francouzskou značku Kenny, která vznikla v roce 1981 a má za sebou více než 40 let zkušeností. U nás je známá spíše mezi motokrosaři, čtyřkolkáři a cyklisty, ale ve své nabídce mají i oblečení pro běžné motorkáře. Filozofií firmy je splnění potřeb každého, od příležitostných až po závodní jezdce. Každý rok se v jejich nabídce objeví několik nových produktů a velké množství inovovaných, neusínají na vavřínech a neustále se vyvíjí dál. Díky tomu patří mezi výrobce, o kterých můžeme s klidem říct, že jsou jejich produkty velmi kvalitně zpracované a také mají povedený design.

1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (10)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (11)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (14)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (23)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (24)

Když se mi dostala do rukou bunda Alabama, překvapila mě svojí vyšší váhou. Je totiž vyrobena z poctivé hovězí kůže a vybavená měkkými chrániči loktů, které lze snadno vyjmout. Pro zvětšení bezpečí, pokud nevozíte páteřový chránič, můžete využít universální zádovou kapsa a přikoupit si chránič, který do ní vložíte. Jednoduchý decentní design bundy vkusně doplňuje prošívané polstrování ramen, nadloktí a spodní části zad.

V oblasti pasu se u obou boků nachází zip a dva stahovací pásky, kterými si přesně nastavíte obvod bundy, aby vám dobře seděla a cítili jste se v ní komfortně během jízdy na motocyklu. K tomu jednoznačně přispěje i vypolstrovaný stojáček límce. Bunda se vpředu zapíná zipem a je určená k celoročnímu provozu. V chladnějším počasí můžete využít odnímatelnou termovložku, kterou snadno k bundě připnete pomocí zipu a v rukávech dvěma knoflíky.

1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (7)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (9)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (4)

Drobnosti si můžete uschovat do dvou předních kapes na zip nebo uvnitř bundy, kde máte k dispozici tři kapsy, dvě jsou na zip, třetí je určená na telefon a díky vnitřní pogumované úpravě je také nepromokavá. Dvě kapsy má také termovložka, přičemž jedna z nich je opět nepromokavá.

Ranní paprsky slunce rozhodly o tom, že jsem si k testu stylové bundy vzala i stylový motocykl stejné značky, Honda Gold Wing GL1800 DCT. Kožená bunda se totiž k baggerovi náramně hodí. Od první chvíle jsem se v bundě cítila příjemně, dobře se mi v ní hýbalo a ocenila jsem také její vypolstrovaný límec, který byl měkký, nikde netlačil ani neškrábal. Konfekční velikost nosím M, ale jsem vyšší postavy, měřím 174 cm a byly mi krátké rukávy, proto jsem si musela vzít o jedno číslo větší velikost, tedy L, která mi sedla perfektně.

1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (20)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (19)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (28)

Kožená bunda Honda Kenny Alabama má certifikaci úrovně 1, CE EN 1621, a nabízí se ve velikostech S, M, L a XL. Prodejní cena je 8990 Kč. Bundy jsou u některých dealerů skladem, ale pokud ne, můžete si ji jejich prostřednictvím objednat, a pokud to stihnete do pravého poledne, máte ji už druhý den na prodejně.

1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (1)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (2)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (3)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (5)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (6)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (8)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (22)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (12)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (15)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (30)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (31)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (16)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (17)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (18)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (21)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (25)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (26)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (27)1 Honda Kenny Alabama kozena bunda test (29)

Foto: motoforum.czLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama