Reklama

Suzuki GSX-8S 2023: limitovaná edice SERT

Suzuki při příležitosti dvaceti vítězství ve vytrvalostním šampionátu World Endurance představila speciální edici SERT u motocyklu GSX-8S a to hned ve dvou variantách, SERT Pack Style a vybavenější SERT Premium Package.

Limitovaná edice SERT není u tohoto japonského výrobce žádnou novinkou, už před dvěma lety představili litrový model GSX-R1000 SERT, se kterým jeho závodní tým jezdil v šampionátu Endurance World Championchip. Naposledy se v něm postavil na stupně vítězů v roce 2021 a to s týmem Suzuki Yoshimura SERT Motul Team.

1 Suzuki GSX-8S SERT (3)1 Suzuki GSX-8S SERT (6)1 Suzuki GSX-8S SERT (7)

Novinka GSX-8S SERT je první speciální edicí od představení základního modelu Suzuki GSX-8S. Bude se prodávat ve dvou variantách, základní a vybavenější Premium. Základní SERT Pack Style bude k dostání pouze ve francouzské dealerské síti.

Suzuki dodala motocyklu speciální design v červeno-modré grafice, inspirované závodním motocyklem Yoshimura SERT GSX-R1000R. Speciální kit naleznete kolem krytu světlometu, na palivové nádrži, krytech chladiče i v ocasní části motocyklu. Nálepky na palivové nádrži mají speciální povrchovou úpravu, která se svými vlastnostmi podobá uhlíkovým vláknům. Do výbavy Suzuki přidává také sportovní plexi štít, krytku sedla a barevně sladěné nálepky na ráfcích kol. Motocykl je vybaven USB portem a veškeré osvětlení využívá pouze technologii LED.

Poháněná je dvouválcovým kapalinou chlazeným řadovým motorem o zdvihovém objemu 776 ccm s výkonem 82 koní při 8500 otáčkách a maximálním točivým momentem 78 Nm při 6800 otáčkách. V elektronické výbavě zůstávají přednastavené jízdní režimy Active, Basic a Comfort, třístupňová kontrola trakce i obousměrné rychlořazení. Veškeré informace se budou zobrazovat na TFT displeji.

Zůstává i balíček Suzuki Intelligent Ride Sytem, ten obsahuje několik elektronických asistentů, jako je Easy Start, kdy zmáčknete tlačítko startéru a aniž byste ho museli držet, motor sám točí, dokud se nespustí. Aby vám po zařazení prvního rychlostního stupně při rozjezdu nezhasl se postará další asistent Low RPM Assist.

1 Suzuki GSX-8S SERT (1)1 Suzuki GSX-8S SERT (2)1 Suzuki GSX-8S SERT (5)

Podvozek využívá komponenty od KYB, vpředu je 43mm vidle, vzadu jeden centrální tlumič s možností nastavení předpětí, oboje se zdvihem 130 mm. Sedmnáctipalcová kola jsou brzděna dvěma 310 mm kotouči s třmeny od firmy Nissin.

1 Suzuki GSX-8S SERT (4)

Zdroj: SuzukiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama