Reklama

Kawasaki W800 2017: Final Edition

Někdy prostě nastane okamžik, kdy je čas se rozloučit s legendou. Stejný osud potkal retro model Kawasaki W800. Smutné na tom je to, že nejspíše jedním z hlavních důvodů může být nesplnění emisní normy Euro4.

Samotná Kawasaki ve své tiskové zprávě uvádí, že jejich model W800 Final Edition znamená konec jedné slavné éry motocyklů řady W, poháněné dvouválcovým motorem. Ať už je to jak je to, přijde mi toto prazvláštní rozhodnutí divné vzhledem k rostoucí oblibě retro strojů jako je Ducati Scrambler či letošní novinka BMW R nineT Scrambler.

Osobně vidím spíše problém v tom, že současné stroje modelové řady W japonského výrobce nesplňují emisní normy Euro 4 a Kawasaki se vzhledem k nízkým prodejům této klasiky nevyplatí investovat do jakékoliv úpravy. V tomto případě by nejspíše náklady dosti převyšovali zisk. Ostatně v poslední době představují „zelení“ pouze stroje s moderním, sportovně laděným vzhledem, jako je Ninja ZX-10R nebo Versys 650 a retro vzhled se jim do jejich produktové linie moc nehodí.

Je to docela smutná oslava padesáti let modelové řady W. V roce 1966 debutovali se svým modelem W1, poháněný motorem o obsahu 650 ccm a výkonu 50 koní. Svou slávu si zažili i modely pozdější, ať už to byla W650 nebo poslední model W800. Pokud se vám tedy tento klasický retro styl japonské značky líbí, máte poslední možnost si jej pořídit.

1 Kawasaki W800 Final Edition11 Kawasaki W800 Final Edition3Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama