Reklama

Voge 900 DS Adventure: cestovní enduro

Nejspíše na milánské výstavě EICMA se představí zcela nové cestovní enduro Voge 900 DS, jehož špionážní fotografie před pár dny zveřejnil italský web Motociclismo. Na první pohled byste si mohli myslet, že se jedná o motocykl BMW, a možná máte i tak trochu pravdu. Voge totiž vlastní čínský gigant Loncin, který již několik let spolupracuje s BMW Motorrad, a tak podobnost možná není až tak náhodná.

Voge je u čínského výrobce motocyklů Loncin prémiovou značkou a v poslední době se zaměřuje na segment střední a vyšší kubatury, se kterými se snaží zaujmout také na evropském trhu. Spolupracuje s ním BMW Motorrad, pro nějž Loncin vyvíjí motory, které pohání například F 850 GS, F 900 R a F 900 XR. Ostatně podobné partnerství mají mezi s sebou například KTM a CFMOTO.

1 Voge 900 DS adventure spy (1)1 Voge 900 DS adventure spy (2)

Můžeme očekávat, že novinka bude poháněná stejným dvouválcovým motorem, jako u BMW F 850 GS. Motor by mohl mít zdvihový objem 853 ccm nebo 895 ccm pokud by sáhli po jednotce z F 900 XR, ale zcela jistě bude mít výkon téměř 100 koní a maximální točivý moment přesahující 90 Nm. Zkratka DS u Voge by mohla znamenat Dual-Sport.

Pokud půjde ve stopách F 850 GS, které se zejména svým robustním předkem podobá, tak bude mít vpředu vyplétané 21palcové kolo, vzadu bude mít kolo 18 palců, obuté bude do bezdušových pneumatik, zřejmě Michelin Anakee. Výkon se bude na zadní kolo přenášet řetězem a je dost pravděpodobné, že bude motocykl vybaven i rychlořazením.

1 Voge 900 DS adventure spy (3)1 Voge 900 DS adventure spy (4)

Podvozek je tvořen přední USD vidlicí a jedním zadním tlumičem. U obou se dá očekávat delší zdvih. Na cestu si bude svítit LED světlometem, nad kterým je velký větrný štít. Do výbavy by měl dostat ochranné rámy a zřejmě i držáky na kufry. Technické informace zatím žádné zveřejněny nebyly.

Chystaná novinka tak doplní ostatní modely z řady DS. V nabídce Voge to jsou tyto stroje: 300 DS, 500 DS, jehož test si můžete přečíst zde, 500 DSX a 650DSX Adventure.

Zdroj: Motociclismo.itLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama