Reklama

Royal Enfield Himalayan 450: prototyp nového modelu

Poblíž technologického centra Royal Enfield sídlícího v Anglii byl na čerpací stanici v Lutterworthu spatřen jeden z vůbec prvních prototypů modelu Himalayan 450. Motocykl by měl mít novou pohonnou jednotku, ale také podvozek nebo rám.

První fotografie přinesl webový portál MCN, který je získal od všímavého čtenáře. Z fotografie je patrné, že po designové stránce je motocykl zcela jiný, než aktuálně nabízený jednoválec Himalayan. Ten oslovil zejména zákazníky, kteří slyší na nízkou cenu. Prodeje však začali stagnovat, a tak je na místě, aby jej posunuli někam dál. Zdá se, že tentokrát to bude možná i směrem k více konkurenceschopnému stroji.

1 Royal Enfield Himalayan 450 spy foto (1)1 Royal Enfield Himalayan 450 spy foto (2)1 Royal Enfield Himalayan 450 spy foto (3)

Nový model by měl mít podle fotografií zcela nový rám, zvětšenou nádrž táhnoucí se až pod nové dělené sedlo a přepracovaný je i celý výfukový systém. Kompletně přepracovaný je i podvozek, s přední USD vidlicí s dlouhým zdvihem. Vzadu je jeden tlumič, který by mohl být nastavitelný. Zadní vyplétané kolo má sedmnáct palců, přední jich bude mít dvacet jedna.

Kulatý světlomet je stejný jako u stávajícího modelu, beze změny je zatím i displej a ochranné padací rámy mu zřejmě budou také ponechány. Zcela nový by však měl být jednoválcový kapalinou chlazený motor s výkonem kolem 40 koní.

Zdroj: MCNLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama