Reklama

Honda X-ADV 150: malé městské dobrodružství

Na mezinárodním autosalonu Gaiikindo Indonesia International Auto Show v Jakartě byla odhalená malá sestra enduro skútru X-ADV. Je to varianta určená přímo pro městské dobrodružství s motorem o zdvihovém objemu 150 ccm.

Honda byla prvním výrobcem, kdo se odvážně pustil na neprobádané pole se skútry s vlastnostmi enduro motocyklů a musí se jim nechat, že to bylo velmi dobré rozhodnutí. Jejich skútr X-ADV se zdvihovým objemem 745 ccm, zaujal velké množství zákazníků a to nejen těch, kteří jsou vyznavači skútrů, ale i ostatních motorkářů. My jsme jej v redakci také řádně otestovali a líbil se nám moc.

1 Honda X-ADV 150 (1)1 Honda X-ADV 150 (2)

Už na první pohled je vidět, že malé X-ADV 150 se svým vzhledem nechalo inspirovat u většího bratra, ostatně proč ne, vždyť vypadá dobře a byl by hřích to nevyužít. Dostalo mu se také pár sportovních doplňků, až už je to koncovka výfuku nebo vlnité brzdové kotouče, které mají za úkol zastavit přední 14-palcové a zadní 13-palcové kolo. Písmeno X v názvu jasně dává najevo, že pro vás výmoly, štěrk, dlažební kostky, koleje, obrubníky a jiné nástrahy velkoměsta nebudou překážkou.

1 Honda X-ADV 150 (3)

Malé X-ADV je poháněno motorem o zdvihovém objemu 150 ccm s výkonem 14 koní při 8500 1/min. Jeho hmotnost je 133 kilogramů, což je i do města naprosto pohodová váha. Bohužel tento motocykl se zatím představil pouze pro asijský trh, kde raketově roste poptávka po silnějších sportovně laděných skútrech, ale třeba.... třeba se jej dočkáme na podzim i pro Evropu a kdyby byl ještě s třístovkovým motorem, mohla by to být zajímavá alternativa maxiskútru, jako je třeba Honda Forza 300, jen s dobrodružnějšími vlastnostmi.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama