Reklama

Benelli TRK702: projekt s přední a zadní kamerou

Italsko-čínská firma Benelli se chystá vstoupit do segment off-roadových motocyklů s označením Adventure. Představila a zároveň si i patentovala, koncept modelu TRK702. Jedná se o cestovní enduro, které bude navíc vybaveno přední a zadní kamerou.

Není pochyb, že se firmě Benelli na obchodním poli daří. Jen mezi lety 2016 a 2020 zaznamenali celosvětový nárůst prodejů o 345% a zdá se, že letošní rok bude ještě úspěšnější. Důvodem proč tomu tak je, je podpora čínského gigantu Qianjiang (QJ Motor), který v roce 2005 odkoupil podíl ve firmě Benelli a podpořil její prodeje i na asijském trhu.

Benelli by se velmi rádo stalo konkurentem větším cestovním endurům, jako je například Yamaha Ténéré 700. Nechala si patentovat model, který by tyto ambice měl mít a z přiložených obrázků je patrné, že bude mít navíc zabudovanou přední i zadní kameru s možností přenášení obrazu na displej i nahrávání záznamů. Chuť realizovat tento projekt mají také proto, že se jejich malé endurko Benelli TRK 502 stalo nejprodávanějším modelem v Itálii a tento úspěch chtějí zúročit rozšířením řady TRK o další kubatury.

1 Benelli TRK702 prototyp kamera (1)1 Benelli TRK702 prototyp kamera (2)1 Benelli TRK702 prototyp kamera (3)

Ve skutečnosti je TRK502 cestovní motocykl s terénními vlastnostmi a další model, Benelli TRK 800 je vyloženě cestovní stroj, tak připravovaný TRK702 by měl být opravdový adventure stroj. Podle přiložených fotografií je patrné, že bude stavěn na základech TRK800, ale je mohutnější, robustnější a vybaven patřičnými komponentami, včetně ochranných rámů nebo držáků na kufry, a také s větší palivovou nádrží. Poháněn by měl být dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 693 ccm, který je osvědčenou jednotkou například v modelech CFMOTO 700CL-X Heritage a 700CL-X Sport.

Zdroj: Motorcycles newsLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama