Indian Scout Bobber: syrový americký styl
- Publikovno: 18.8.2017
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Na konci letošního roku se dostane do prodeje motocykl Scout Bobber, který svým vzhledem vzdává hold všem poválečným strojům, které si američtí vojáci upravovali do stylu bobber. Za jeho nynějším vzhledem však stojí pánové z týmu Industrial Design.
Konečně tak výrobce pochopil, že styl bobber musí do své nabídky dát, tak jako to mají jeho konkurenti, kteří s nimi zažívají okamžiky slávy. Ať už je to Triumph Bonneville Bobber nebo Moto Guzzi V9 Bobber, jednoznačně by se oba výrobci shodli na tom, že nelitují svého rozhodnutí dát do výroby stroj v tomto stylu. Ostatně oni i někteří majitelé Indian Scout své miláčky takto upravují, když jim výrobce nebyl schopen uspokojit jejich poptávku. No a tak proč to tedy nevyužít a neudělat rovnou tyto úpravy ve výrobě?
Ponechali tak motocyklu stejný základ, jako má Indian Scout, jehož jsme měli možnost testovat. Bobber má tedy totožný rám i v něm usazený 94 koňový vodou chlazený véčkový dvouválec o obsahu 1133 ccm. Designéři si však pohráli s jeho celkovým vzhledem. Motocykl sice lehce zeštíhlel, ale možná je to jen optický klam, které nám dělají jeho temné barvy. Do černé barvy oděli zrcátka, výfukový systém, části motoru, ale i takový detail, jako je podklad v budíku.
Přední i zadní blatníček je kratší a na první pohled vidíte, že je motocykl obut do černých balonových pneumatik. Přímo luxusně vypadá kožený prošívaný jednosic v kombinaci hnědé a černé kůže a také co nejvíce odkrytý motor, aby vynikly jeho „véčkové“ tvary. Bobber je vybaven novými předními vidlemi, které mají tužší naladění. Posaz jezdce za trackerovými řídítky je agresivnější, což podtrhuje usazení sedla o 25 mm níže a posunuté stupačky o 38 mm vzad. Je jednoduše nezvladatelný, ostře naladěný, agresivní a syrový, ale to jste přece chtěli, ne?
Na výběr budete mít z pěti barevných variant: Indian Motorcycle Red, Thunder Black, Thunder Black Smoke, Star Silver Smoke a novinkou Bronze Smoke. Mění se pouze barevné provedení nádrže a blatníků, ostatní zůstává beze změny. Cena ještě nebyla stanovena, ale odhadujeme, že by se mohla točit kolem 400 tisíc korun.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 18.8.2017
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
Další z rubriky
- dnes - Ducati Multistrada V4 S Grand Tour 2024: cestování první třídou
- 25.9. - Moto Guzzi V7 Stone Corsa: sportovní styl
- 20.9. - KTM 890 Adventure R Rally 2024: pro odvážné dobrodruhy
- 18.9. - Aprilia RS 457: lehká a se špičkovou technikou
- 13.9. - KTM 450 Rally Replica 2024: limitovaná edice závodního motocyklu
- 11.9. - BMW F 800 GS, F 900 GS a Adventure 2024: silnější motor