Reklama

Indian Scout Bobber: syrový americký styl

Na konci letošního roku se dostane do prodeje motocykl Scout Bobber, který svým vzhledem vzdává hold všem poválečným strojům, které si američtí vojáci upravovali do stylu bobber. Za jeho nynějším vzhledem však stojí pánové z týmu Industrial Design.

Konečně tak výrobce pochopil, že styl bobber musí do své nabídky dát, tak jako to mají jeho konkurenti, kteří s nimi zažívají okamžiky slávy. Ať už je to Triumph Bonneville Bobber nebo Moto Guzzi V9 Bobber, jednoznačně by se oba výrobci shodli na tom, že nelitují svého rozhodnutí dát do výroby stroj v tomto stylu. Ostatně oni i někteří majitelé Indian Scout své miláčky takto upravují, když jim výrobce nebyl schopen uspokojit jejich poptávku. No a tak proč to tedy nevyužít a neudělat rovnou tyto úpravy ve výrobě?

1 Indian Scout Bobber101 Indian Scout Bobber21 Indian Scout Bobber1

Ponechali tak motocyklu stejný základ, jako má Indian Scout, jehož jsme měli možnost testovat. Bobber má tedy totožný rám i v něm usazený 94 koňový vodou chlazený véčkový dvouválec o obsahu 1133 ccm. Designéři si však pohráli s jeho celkovým vzhledem. Motocykl sice lehce zeštíhlel, ale možná je to jen optický klam, které nám dělají jeho temné barvy. Do černé barvy oděli zrcátka, výfukový systém, části motoru, ale i takový detail, jako je podklad v budíku.

1 Indian Scout Bobber41 Indian Scout Bobber111 Indian Scout Bobber12

Přední i zadní blatníček je kratší a na první pohled vidíte, že je motocykl obut do černých balonových pneumatik. Přímo luxusně vypadá kožený prošívaný jednosic v kombinaci hnědé a černé kůže a také co nejvíce odkrytý motor, aby vynikly jeho „véčkové“ tvary. Bobber je vybaven novými předními vidlemi, které mají tužší naladění. Posaz jezdce za trackerovými řídítky je agresivnější, což podtrhuje usazení sedla o 25 mm níže a posunuté stupačky o 38 mm vzad. Je jednoduše nezvladatelný, ostře naladěný, agresivní a syrový, ale to jste přece chtěli, ne?

1 Indian Scout Bobber31 Indian Scout Bobber51 Indian Scout Bobber6

Na výběr budete mít z pěti barevných variant: Indian Motorcycle Red, Thunder Black, Thunder Black Smoke, Star Silver Smoke a novinkou Bronze Smoke. Mění se pouze barevné provedení nádrže a blatníků, ostatní zůstává beze změny. Cena ještě nebyla stanovena, ale odhadujeme, že by se mohla točit kolem 400 tisíc korun.

1 Indian Scout Bobber71 Indian Scout Bobber81 Indian Scout Bobber9Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama