Reklama

Indian Chief: Brat Style od Go Takamineho

Druhým úpravcem, který se pustil do přestavby zcela nového modelu Indian Chief je japonský customer Go Takaminem. Inspiraci hledal v Japonsku koncem devadesátých let, kde potřeba projet hustým provozem v centru Tokia zcela zformovala jeho unikátní přístup ke stavbě motocyklu. Brat Style je hlavně o jednoduchosti a efektivitě.

Když před osmi lety Go přestěhoval svůj život a obchod do Kalifornie, jeho vášeň pro stavění a závodění na oldschoolových motocyklech dostala díky aktivnější americké scéně větší prostor než v jeho rodné zemi. A samozřejmě narostl i jeho obdiv ke značce Indian Motorcycle.

1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (2)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (1)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (11)

„Motocyklová kultura pro mě začala ve škole. Půlka mé třídy se zbláznila do motorek a to ovlivnila můj život a směr“, komentuje Go. „Zpočátku jsem se hodně naučil od přátel a v motocyklovém obchodu. Když jsem začal provozovat svůj obchod, vyvinul se z toho Brat Style. Je o tom, jak dělat věci jednoduše a efektivně, a přitom se pořád cítit jako dítě“.

Stavba Brat Style Chiefu začala rozhovorem s Olou Stenegardem z Indian Motorcycle, který je Goův přítel a ukázal mu pár prvotních náčrtků nového motocyklu. “Konstrukce rámu byla první věc, která mě zaujala”, pokračuje Go. “Okamžitě jsem viděl potenciál, který samozřejmě Ola zamýšlel, když se svým týmem nový Chief projektoval. Dokonale zapadá do mého oblíbeného stylu, takže semínko nového projektu bylo zasazeno.”

Stejně jako u mnoha jeho dalších projektů bylo v plánu vytvořit něco „jednoduchého a nepříliš okázalého“, a tak začala práce na přetvoření Chiefu do stylu Brat. Velkou část celkového vzhledu tvořil design palivové nádrže. Go ponechal její tvar, který se mu líbil, ale zmenšil ji na výšku i na šířku. Pak přišel na řadu zadní blatník. Go si došel pro inspiraci opět do období skvělého funkčního designu a použil zadní blatník z Fordu 1937, který upravil tak, aby dokonale pasoval k zadnímu kolu a kyvné vidlici Chiefu.

Když se začal rýsovat vzhled Brat Style, Go vybral a opracoval klíčové komponenty, od pouzder vidlic a krytu řetězu, ručně vyrobených z ocelového plechu, přes originální koncovky výfuku ve stylu Brat a řídítka až po unikátní mosazné představce řídítek a stupačky. S tak unikátním citem pro detail musel být konečný vzhled prostě dokonalý, proto Go vybral pro Brat Style Chief jednoduché a zároveň klasické lakování a staré logo Indian Motorcycle.

1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (6)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (4)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (5)

„Je to moje dítě, ale reakce zákazníka při předání motocyklu je pro mě to nejdůležitější“, řekl Go. Když je řeč o klientovi, tím nebyl nikdo jiný než slavný herec Nicholas Hoult, známý díky rolím ve filmech Mad Max a Young Ones, ve kterých objevil svoji lásku k motocyklům. Když Nicholas Hoult odfrčel na hotovém Chiefu Brat Style od Go Takamina, stal se majitelem a opatrovníkem jednoho velmi speciálního motocyklu Indian.

Chief Brat Style je druhým ze série tří projektů, ve které slavní úpravci V-twinů vybraní značkou Indian Motorcycle vyrábí unikátní přestavby modelu Indian Chief 2022. Prvním z nich je Indian Chief v úpravě od Paula Coxe a Keino Sasaki Třetí a poslední projekt představí legenda freestyle motokrosu Carey Hart.

1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (3)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (10)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (6)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (4)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (5)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (7)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (8)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (9)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (12)1 Indian Chief Brat Style Go Takamine (13)

Zdroj: Indian MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama