Reklama

Indian Chief v úpravě od Paula Coxe a Keino Sasaki

V rámci oslav stého výročí modelu Chief, oslovil Indian Motorcycle dva známé úpravce motocyklů, Paula Coxe a Keino Sasaki. Zadali jim zajímavý úkol, aby ukázali, jak lze personalizovat nový model Chief 2022. Po dlouhé době se tak tito dva muži znovu spojili a vytvořili unikátní stavbu.

Jedinečný model v podání známého dua úpravců spojuje minulost s přítomností a zároveň je významným milníkem v jejich osobních životech, naposledy totiž spolu spolupracovali na stavbě, která vznikla na počest legendárního úpravce a jejich společného přítele Indiana Larryho po jeho předčasném úmrtí.

Cox a Sasaki však po celou dobu zůstali v kontaktu a nyní se rozhodli, že nastal ten správný čas spojit znovu síly a využít jedinečných dovedností. Stalo se tak poté, co je společnost Indian Motorcycle požádala, aby vytvořili přestavbu modelu Chief v rámci oslav stého výročí tohoto ikonického stroje.

1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (6)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (14)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (9)

„Koncem minulého roku mně oslovila společnost Indian Motorcycle, abych postavil custom z jejich připravovaného modelu Indian Chief společně s mým starým partnerem, Keino Sasakim. Naštěstí jsem po celou dobu zůstal přes všechny životní vzestupy a pády pořád aktivní a ocenil jsem, že společnost Indian Motorcycle měla důvěru v naší práci. Mluvil jsem s nimi trochu déle, a když jsem konečně viděl nový model 2022 řekl jsem: ano, to vypadá jako perfektní základ pro chopper,“ řekl Paul Cox.

Přestože spolupráce Coxe a Sasakiho byla přerušena skoro 15 let, všechno se rychle vrátilo do starých kolejí.

„Chief byl sám o sobě trochu retro, ale s moderními detaily, takže se přímo nabízelo postavit z něj repliku starého chopperu. Už když jsme s Keinem poprvé mluvili o projektu, oba jsme znali způsob uvažování a práce toho druhého, takže náš brainstorming trval asi jen pět minut a měli jsme základní design celého motocyklu.“

Vzali tedy jednoduchý osekaný základ sériového Indianu Chief, Cox přenesl jejich nápady na papír a pak se oba úpravci pustili každý do své části práce.

„Protože mám solidní umělecké vlohy, rád kreslím naše projekty na papír a skečuji a vymýšlím technická řešení za pochodu. Tak jsem si sedl, načrtl profil, a přitom vyřešil nějaké problémy s geometrií. V této fázi jsme si rozebrali konkrétní úkoly a pustili se do práce. Keino si chtěl vzít na starost výrobu nádrže a výfuk a já jsem si vybral stavbu přední části.“

1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (3)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (4)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (1)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (10)

Kvůli agresivnímu vzhledu zepředu úpravci kompletně odstrojili přední část, a dokonce předělali řazení na ruční a spojku na nožní ovládání.

„Stroj už měl agresivní výraz s krátkou stopou kvůli lepší manévrovatelnosti, tak jsem vyrobil jedno z mých předních zavěšení Girdraulic s tlumičem řízení pro lepší stabilitu ve vysokých rychlostech. Potom jsme odstranili páčky a přední brzdový systém. Namontovali jsme ruční ovladače na dragsterová řídítka a 6palcové představce Bare Knuckle Performance. Padly tam perfektně.“

Kromě přední části měli Cox a Keino v plánu udělat výrazné změny také vzadu.

„Abychom dosáhli opticky nižší zadní části, namontovali jsme na kyvnou vidlici zadní blatník těžkého kalibru od Led Sled s upravenými vzpěrami. Dokonale objímá 180 mm širokou pneumatiku Avon. Měl jsem světlo z předního blatníku starého Indianu, které s novými červenými čočkami Indian Motorcycle skvěle pasovalo jako zadní světlo.“

Klíčovým cílem projektu bylo zachovat jednoduchost a čistotu finální podoby motocyklu a zároveň neobětovat žádný z moderních prvků Indianu Chief.

„Mým dalším úkolem bylo schovat veškerou elektroniku, a díky zakrytované části pod sedlem jsme mohli spoustu komponentů ukrýt právě sem, spolu s menším akumulátorem Antigravity.“

1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (12)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (13)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (15)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (2)

S blížícím se finálním sestavením přišly na řadu poslední detaily, lakování a sedlo.

„Nalakoval jsem motocykl včetně Keinovy ručně vyrobené nádrže mojí zakázkovou metalízou s kovovými třpytkami Soylent Green, ručně vyrobil sedlo motocyklu a dozdobil motocykl černými vyplétanými ráfky. Protože se stroj stavěl v mojí dílně, řešili jsme všelijaké kabeláže, hadice, ovladače, ukrývání drátů a konečnou montáž právě tady.“

Přestavba Indianu Chief od Coxe a Sasakiho bude mít svou garáž v jižní Kalifornii u celosvětově známého tatéra Nikka Hurtady. Majitel značky Black Anchor Tattoo se salony v Hollywoodu a Hesperi se proslavil jako mistr v používání barev a průkopník stylu hyper-realismus. Hurtado přišel do kontaktu s motocykly už v brzkém věku, jeho otec trávil hodiny v rodinné garáži při úpravách svých vlastních motocyklů.

„Motocykly a všechno co je mechanické a ručně dělané… v tom všem můžete cítit duši, a to mě na tomto motocyklu baví. Můžete vidět Paulovu a Keinovu duši v každém kousku jejich díla,“ řekl Hurtado. „Mám rád, když značky a lidé posouvají své limity dál.

Indian Chief od dvojice Cox-Keino je prvním ze série tří projektů, ve které společnost Indian Motorcycle oslovila úpravce vidlicových dvouválců s žádostí o naprosto unikátní přestavbu modelu Indian Chief 2022. Ještě letos Indian Motorcycle představí projekt od legendy freestyle motokrosu Careyho Harta a stavbu od zakladatele populární značky Bratstyle jménem Go Takamine, který je světově uznávaným expertem na retro přestavby a restaurování motocyklů.

1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (7)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (5)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (8)1 Indian Chief custom Paul Cox Keino Sasaki (11)

Zdroj: Indian MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama