Reklama

MČR Flat Track: 20. dubna 2024 plochodrážní stadion ve Slaném

Obhájí letos Ervín Krajčovič mistrovský titul ve Flat Tracku? Jak se mu povede můžete zjistit již tuto sobotu 20. dubna od 14 hodin na plochodrážním stadionu ve Slaném, kde se kromě něj objeví i loňský vícemistr Ondřej Svědík nebo juniorský jezdec Matěj Gebrt.

Závodům Flat Track se dostává stále větší pozornosti. Možná díky úspěchům českých reprezentantů ve světovém šampionátu. Možná kvůli neustále rostoucímu jezdeckému poli a vyrovnanějším podnikům. Mistrovství České republiky ve Flat Tracku čeká další ročník a s ním i pořádná nálož závodů. Ten první odstartuje už tuto sobotu 20. dubna od 14:00 na plochodrážním stadionu ve Slaném.

Ve startovní listině elitní třídy FT1 nebudou chybět největší hvězdy domácího flat tracku. Obhajovat český titul bude Ervín Krajčovič, který se stal minulém roce prvním Čechem, jež ovládl světový šampionát. Na další kariérní posun je pak připravený také domácí vicemistr a čtvrtý muž z posledního světového šampionátu Ondřej Svědík.

1 Ervin Krajcovic MRG Flattrack (3)1 Ervin Krajcovic mistr sveta flattrack 2023 (2)1 Ervin Krajcovic mistr sveta flattrack 2023 (3)

Závodit se bude také ve třídách FT Classics a FT Young. Obvzlášť v klasicích bude zajímavé sledovat souboj o přední příčky. Poslední šampion Jakub Sluka totiž potvrdil přestup do FT jedniček. Mezi juniorskými jezdci třídy FT Young bude prvenství ze sezony 2023 hájit Matěj Gebrt.

Letošní šampionát nabídne 8 závodů královské třídy FT1. Klasici a mládežníci z třídy FT Young vyrazí do boje o body sedmkrát. Speciální bude znovu hlavně závodní víkend v Divišově 22. – 23. června. Jeden den se totiž pojede na klasickém oválu a druhý den nabídne takzvaný TT okruh, který pořádně prověří technické dovednosti jezdců. Reportáž ze všech závodů elitní třídy FT1 navíc odvysílá televizní stanice ČT Sport v rámci pořadu Svět motorů.

První závod sezony ve Slaném začíná 20. dubna ve 14:00. Vstupné je 200 Korun.

Zdroj: TZ MČR Flat TrackLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama