Reklama

Ervín Krajčovič se stal mistrem světa ve flattracku 2023

Jezdec stáje Orion Moto Racing Group, Ervín Krajčovič ml., se stal historicky prvním českým mistrem světa ve flattracku, americké obdobě ploché dráhy. V dramatické koncovce šampionátu nakonec porazil Španěla Gerarda Baila o sedm bodů. Celkově čtvrtý skončil druhý český pilot Ondřej Svědík.

Do francouzského Morizes odjížděl jako lídr celkové tabulky šampionátu. Čekal ho těžký úkol, udržet tuto pozici, neboť jezdci v čele tabulky měli vyrovnané výkony. „Do vedení v šampionátu, ve kterém startovalo přes 30 závodníků z jedenácti zemí, se mi podařilo dostat po druhém závodě v Debrecínu a nakonec jsem ho udržel,“ řekl Krajčovič ČTK. Vylepšil tak výsledek z loňska, kdy skončil v MS třetí.

1 Ervin Krajcovic mistr sveta flattrack 2023 (1)1 Ervin Krajcovic mistr sveta flattrack 2023 (4)1 Ervin Krajcovic mistr sveta flattrack 2023 (5)

Přestože ani jeden z pěti závodů seriálu nevyhrál, postupně mírně navyšoval své vedení v průběžném pořadí. „Do posledního závodu nás šlo pět, kteří jsme jeli o titul. Podařilo se mi vyhrát tři ze čtyř rozjížděk a do finále jsem šel ze čtvrtého místa,“ popsal Krajčovič průběh závěrečného dílu.

1 Ervin Krajcovic mistr sveta flattrack 2023 (3)1 Ervin Krajcovic mistr sveta flattrack 2023 (2)

Ve finále se musel vyrovnat s opakovaným startem, ale po kolizi s pozdějším vítězem Sammym Halbertem z USA se propadl na sedmé až osmé místo. „Podařilo se mi z toho vzpamatovat, sice jsem jel bez plechové botičky, ale předjel jsem pár lidí i Gerarda Baila, který byl mým hlavním konkurentem. Dojel jsme pátý, což mi zajistilo titul,“ řekl dvaatřicetiletý závodník. Z Francie odletěl do Maroka, kde se další členové týmu Orion Moto Racing Group budou připravovat na Rallye Dakar. „Takže jsem ani nemohl pořádně slavit,“ pousmál se letošní český šampion ve specifické motocyklové disciplíně, v které se jezdí s upravenými motokrosovými stroji.

Zdroj: ČTKLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama