Reklama

Jarní cena Brna otevře tuzemskou motocyklovou sezónu.

Jarní cena Brna nabídne fanouškům motocyklových závodů tradičně vysokou závodnickou účast. Do prvního klání sezóny vyrazí přes tři stovky jezdců, které doplní třicítka posádek mezinárodního šampionátu sidecar.

Úvodní podnik sezóny Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích se na Masarykově okruhu uskuteční tento víkend 20. a 21. dubna.

„Divácká atraktivita Jarní ceny Brna roste každým rokem, za což patří velký dík všem, co se na organizaci podniku podílejí. Zaplněné startovní rošty nejsou v dnešní době samozřejmostí. O to větší radost mi dělá celkově pozitivní atmosféra, která při tomto závodním víkendu v paddocku i na tribunách panuje. Pevně doufám, že k úspěšnému startu do nové sezóny přispěje i solidní počasí,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. Jarní cena Brna, kterou pořádá Road Racing Club, je součástí závodního kalendáře Českomoravské asociace motocyklového sportu.

Návštěvníci Masarykova okruhu se o víkendu mohou těšit na celkem 16 závodů, ve kterých se představí domácí road racingová špička. V předběžné startovní listině nechybí jména jako Michal Prášek, Marek Červený, Petr Najman a další. Do souboje o první body v sezóně promluví i členové a odchovanci domácího Brno Circuit Junior Racing Teamu.

Na závodní dráhu vyjedou stroje všech kubatur – od 125 kubických centimetrů až po nejsilnější kategorii Superbike. Tradiční ozdobou programu budou kategorie Oldtimer strojů. Výsledky závodů se započítávají také do mezinárodního mistrovství Slovenska, v motocyklových třídách se celkem představí jezdci 8 národností.

V programu Jarní ceny Brna nechybí ani International Sidecar Trophy. V této populární disciplíně se představí tři desítky posádek z České republiky, Německa, Nizozemska a dalších evropských zemí.

Pro diváky budou v sobotu a neděli otevřeny sedadlové tribuny v prostoru startu a cíle, stejně jako přírodní tribuna C. V ceně vstupného je i přístup do paddocku. Jednodenní vstupenka vyjde na 300 korun, víkendovou vstupenku návštěvníci pořídí za 500 korun. Děti do dvanácti let a držitelé ZTP, ZTP/P průkazů mají vstup zdarma. Na páteční tréninky je zdarma otevřená tribuna C. Po celou akci bude v provozu jak hotelový bar, tak okruhová restaurace, o víkendu navíc stánek s občerstvením na tribuně C. V rámci doprovodného programu bude k dispozici motokárová dráha.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama