Reklama

Zlatá řídítka 2023: zvolte nejlepšího motocyklového závodníka

Až do pondělí 15. dubna 2024 můžete hlasovat o nejlepším motocyklovém závodníkovi roku 2023. Stejně jako minulé roky nechybí ani „divoká karta“, díky které může každý hlasující dodatečně nominovat i svého vlastního favorita."

Anketa o Zlatá řídítka se vyhlašuje od roku 2006 a je součástí ankety Zlatý volant, kde porota složená z motoristických a sportovních novinářů nominuje nejlepší české jezdce. Anketa Zlatý Volant je nejstarší českou motoristickou anketou a existuje již od roku 1976. Slavnostní vyhlášení ankety proběhne v pátek 3. května v Národním technickém muzeu.

Zlatý volant pro světovou osobnost motorsportu převezme pětinásobný vítěz 24 hodin Le Mans a jezdec formule 1 Emanuele Pirro. Italský závodník, který donedávna působil u McLarenu jako ředitel programu na podporu mladých jezdců, se tak zařadí do vybrané společnosti hvězd jako je Emerson Fittipaldi, Michael Schumacher, Mika Hakkinen, nebo John Haugland, kteří si převzali Zlatý volant už v minulosti.

Zlatá řídítka si přijede osobně převzít Gregorio Lavilla, bývalý španělský motocyklový závodník, který nyní stojí v čele mistrovství světa superbiků WorldSBK jako ředitel celého šampionátu. Cenu Elišky Junkové pro nejlepší závodnici převezme česko-slovenská závodnice Katarína Kývalová. Součástí hlasování je i anketa Talent roku a Zlaté oko, která odmění nejlepší motoristický snímek letošního roku.

salac box argentinaOliver Konig Most supersport 300 20211 Krajcovic MS Flattrack 2022 (2)

Všichni společně pak v sobotu 4. května odstartují od Národního technického muzea vytrvalostní jízdu 43 českých veteránů Oldtimer Express, která se vydá přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko a Černou Horu do Řecka. Po 2500 km rozdělených do pěti etap pak vozy dorazí do cíle v Aténách.

O českém vítězi 47. ročníku Zlatého volantu a vítězi Zlatých řídítek rozhodne společné hlasování veřejnosti a odborné poroty. Hlasy od veřejnosti budou mít váhu 50 % a zbývajících 50 % bude mít ve svých rukou odborná porota. Zapojit do hlasování se můžete prostřednictvím online formuláře na webu www.zlatyvolant.cz, které bude probíhat do 15. dubna. Stejně jako minulé roky nechybí ani „divoká karta“, díky které může každý hlasující dodatečně nominovat i vlastního favorita.

Nominovaní v anketě ZLATÁ ŘÍDÍTKA 2023 jsou:

Filip Salač (Okruhy)
Petr Svoboda (Okruhy)
Karel Hanika (Okruhy)
Ondřej Vostatek (Okruhy)
Oliver König (Okruhy)
Marek Červený (Přírodní okruhy)
Michal Dokoupil (Přírodní okruhy)
David Fabián (Trial)
Martin Michek (Dálkové)
Jakub Terešák (Motokros)
Lucie Simonová (Motokros)
Kryštof Kouble (Enduro)
Ervín Krajčovič (Flat Track)
Václav Milík (Plochá dráha)
Matouš Kameník (Plochá dráha)
David Pabiška (Dálkové)

Svému favoritovi můžete dát hlas na tomto odkazu.

Zdroj: TZ Zlatý volantLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama