Reklama

Harley-Davidson Low Rider 2022: limitovaná edice El Diablo

El Diablo je nejnovější přírůstek v nabídce Harley-Davidson. Limitovaná edice modelu Low Rider ve stylu amerického trendu West Coast vkusně kombinuje výkon a sportovně-cestovní vlastnosti s ručně nanášeným lakem v „dábelských“ barvách. To vše je ještě umocněno jedinečnou sílou zvuku z repro soustavy od firmy Rockford Fosgate.

Novinka El Diablo patří do výjimečné série motocyklů Icons Collection inspirovaných vybranými modely nejznámějších motocyklů Harley-Davidson. Na každý rok plánuje americký výrobce v rámci této kolekce představit jeden až dva limitované modely, které budou vyrobeny v omezené sérii a jeho výroba se již nikdy nebude opakovat. Každý model v Icons Collection bude mít charakteristické barvy, jedinečný design a díly H-D spolu s nejnovějšími technologiemi a bude mít také unikátní pořadové číslo.

1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (7)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (8)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (13)

El Diablo posouvá sportovní a cestovní styl modelu Low Rider až do extrému. Kombinuje cestovní výhody pevných bočních brašen a kapotáže pevně uchycené na rámu s jízdními vlastnostmi řady Harley-Davidson Softail a sílou dvouválce Milwaukee-Eight 117. Základem této limitované edice je model Harley Davidson Low Rider ST, který byl vylepšen o špičkové ruční lakování od specialistů značky Gunslinger Custom Paint v americkém Coloradu.

Barevné schéma začíná základním lakem El Diablo Bright Red a druhou vrstvou Bright Red Sunglo. Červené pruhy jsou zamaskovány a kolem tvarů panelů je nanesena vrstva El Diablo Dark Red a Dark Red Pearl, které dodávají další hloubku. Nakonec je nanesena vrstva El Diablo Dark Red Metallic, která obklopuje barvu El Diablo Bright Red, s efektem vyblednutí v místech kontaktu barev pro větší hloubku. Po odstranění maskování se na pevných bočních brašnách, bocích nádrže, blatnících a kapotáži objeví pruhy El Diablo Bright Red. Na panely El Diablo Bright Red je pak ručně nanesen světle zlatý pruh. Barva Sunglo El Diablo Bright Red využívá tónovaný čirý prvek, který vytváří blýskavý „candy“ efekt. Černé provedení motoru, přední části a výfuku zvýrazňují barvy El Diablo. Litá hliníková kola Radiate mají kontrastní povrchovou úpravu Matte Dark Bronze.

1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (11)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (12)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (9)

Při návrhu kapotáže s pevným uchycením k rámu se inspirovali klasickou kapotáží modelu FXRT Sport Glide, kterou si oblíbili stavitelé vyznávající styl West Coast. Aerodynamické vlastnosti byly vyvíjeny pomocí analýzy CFD s testováním v reálném provozu. Přepracován byl středový ventilační otvor Softail, který tak ještě více snižuje turbulence v oblasti hlavy jezdce při dálničních rychlostech. Nový čelní s výškou 6 palců má odstín Dark Smoke. Zamykatelné skořepinové boční brašny lze během několika sekund sejmout pomocí vnitřního rychloupínacího mechanismu, takže se motocykl změní ze sportovně-turistického stroje na městského dravce. Kombinovaný objem obou brašen je 53,8 litru.

Dvouválcový motor Milwaukee-Eight 117 s chlazením olej/vzduch představuje vrchol v oblasti točivého momentu a zdvihového objemu mezi standardně vyráběnými pohonnými jednotami Harley-Davidson. Motor o zdvihovém objemu 1917 ccm (117 palců) poskytuje 170 newtonmetrů točivého momentu už při 3500 otáčkách. Vysoce výkonný vačkový hřídel je přizpůsobený zdvihovému objemu a průtoku vzduchu s cílem maximalizovat výkon. Otevřené sání Heavy Breather s předsunutým filtrem přivádí do motoru víc vzduchu a podporuje přísun točivého momentu ve středních otáčkách. Výfukový systém 2-1-2 je vyladěný tak, aby poskytoval plynulý a široký točivý moment ve středním rozsahu a zároveň měl nenapodobitelný zvuk. Dvojitý vyvažovací hřídel pomáhá snižovat primární vibrace při volnoběžných otáčkách.

1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (3)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (2)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (4)

Unikátní červenou barvu doplní špičkový audiosystémem, který je přizpůsobený kapotáži. Výkonný, inteligentní 250wattový zesilovač s technologií digitálního zpracování signálu (DSP) vyvinutý ve spolupráci Harley-Davidson a Rockford Fosgate je navržen tak, aby fungoval v náročném prostředí motocyklu. Systém se připojuje k mobilním zařízením přes Bluetooth a přehrává uložené nebo streamované audio prostřednictvím dvojice vestavěných dvoupásmových reproduktorů, ty obsahují dvojici 5,25palcových wooferů a dva výškové reproduktory se skvělým zvukem. Propojení s mobilní aplikací Harley-Davidson Audionabízí další funkce, jako je automatické ovládání hlasitosti (AVC), které umožňuje hands-free ovládání hlasitosti v závislosti na rychlosti vozidla, nastavitelný sedmipásmový ekvalizér, aktualizace firmwaru a konfigurátor systému.

Podvozek tvoří obrácená 43mm vidlice vpředu a zadní monoshock s prodlouženými zdvihy. Přední devatenáctipalcové kolo je brzděno dvěma kotouči a spolu se zadním šestnáctipalcovým kolem jsou obuty na pneumatikách Michelin Scorcher 31. Bude vyrobeno pouhých 1500 motocyklů a do prodeje se dostanou na podzim letošního roku. Prodejní cena by měla začínat na částce 24 759 EUR bez DPH.

1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (5)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (6)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (1)1 Harley Davidson Low Rider El Diablo (10)

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama