Reklama

Harley-Davidson 2023: Breakout, Nightster Special a Fat Boy Anniversary

Americká značka Harley-Davidson se připravuje na letošní oslavy 120. výročí od jejího založení a v rámci těchto oslav si pro své zákazníky připravila limitované edice výročních modelů a také čtyři nové stroje.

Oslavy zahájili představením prvních motocyklů pro rok 2023, včetně modelu CVO Road Glide Limited Anniversary a šesti dalších modelů v limitované edici s exkluzivními výročními barvami, zpracováním a detaily. Nabídka zahrnuje také inovovaný performance-cruiser Breakout a nový sportovní model Nightster Special.

1 Harley Davidson Breakout 2023 (3)1 Harley Davidson Fat Boy anniversary 2023 (3)1 Harley Davidson Nightster Special 2023 (2)

Limitovaná edice prémiového modelu CVO Road Glide Limited Anniversary se představuje s jednou z nejpropracovanějších kombinací barev a lakování, jakou kdy Harley-Davidson použil. Panely červené barvy Heirloom Red jsou naneseny na základní vrstvu černé barvy Anniversary Black a každý z nich je lemován jasně červeným proužkem a ručně nanášenou zlatou barvou.

Jemné detaily na panelech znázorňují motiv letícího orla. Zlatem vykládaný medailon na nádrži zobrazuje orla ve stylu Art Deco jako ikonický designový prvek z historie motocyklů Harley-Davidson. Mezi další propracované detaily patří luxusní materiál sedel z alcantary se zlatými a červenými kontrastními švy, zlaté prvky na motoru a jasně červená pouzdra vahadel. Pro celosvětovou distribuci bude vyrobeno pouze 1 500 exemplářů tohoto motocyklu a každý z nich bude mít na konzole palivové nádrže laserem rytou destičku.

Speciální lakování 120th Anniversary v odlišném vzoru bude použité i pro šest dalších modelů v limitované edici, přičemž barevné a designové kombinace budou inspirovány prvními modely Harley-Davidson. Každý z nich má na hlavních panelech klasický lak s lesklou červenou Heirloom Red jako základní barvou. Panely jsou lemovány jasně červeným pruhem a vyplněny tmavším odstínem Midnight Crimson. K dalším detailům patří medailon s orlem na nádrži ve stylu Art Deco, potahy sedel s červenými boky a zlatě vyšitým logem Harley-Davidson a červené prvky na motoru.

Tento výroční design bude nabízen na následujících sériových modelech:
• Ultra Limited Anniversary (výroba omezena na 1 300 motocyklů celosvětově)
• Tri Glide Ultra Anniversary (1 100 motocyklů)
• Street Glide Special Anniversary (1 600 motocyklů)
• Road Glide Special Anniversary (1 600 motocyklů)
• Fat Boy 114 Anniversary (3 000 motocyklů)
• Heritage Classic 114 Anniversary (1 700 motocyklů)

1 Harley Davidson Fat Boy anniversary 2023 (6)1 Harley Davidson Fat Boy anniversary 2023 (2)1 Harley Davidson Fat Boy anniversary 2023 (4)1 Harley Davidson Fat Boy anniversary 2023 (5)1 Harley Davidson Fat Boy anniversary 2023 (7)1 Harley Davidson Fat Boy anniversary 2023 (8)

Breakout v novém kabátě

Model Breakout se představuje ve svém dlouhém a štíhlém profilu chopperu a s novými tvary. Výkonný motor Milwaukee-Eight 117 V-Twin o objemu 1923 ccm je špičkou v oblasti výkonu a zátahu. Palivová nádrž o objemu 18,9 litru je doplněná chromovanou konzolou, která prodlužuje profil motocyklu a zvětšuje dojezd. Nový představec a řídítka z leštěné nerezové oceli jsou o 3/4 palce vyšší než u předchozího modelu a zlepšují dosah jezdce na ovládací prvky.

1 Harley Davidson Breakout 2023 (4)1 Harley Davidson Breakout 2023 (6)1 Harley Davidson Breakout 2023 (5)

Držáky zadních blatníků, boční kryty, kryty výfuku, směrovky, zrcátka a otevřené sání Heavy Breather jsou chromované, nová 26paprsková litá kola mají leskle černou povrchovou úpravu s frézovanými detaily.

Několik změn se dotklo i elektronické výbavy. Elektronický tempomat se stává standardní výbavou u všech modelů, systém kontroly trakce je navržený tak, aby zabránil nadměrnému protáčení zadního kola při akceleraci a bude nabízen jako nová volitelná výbava pro modely Breakout, Low Rider S a Low Rider ST. Jezdec jej může vypnout tlačítkem na řídítkách.

1 Harley Davidson Breakout 2023 (7)1 Harley Davidson Breakout 2023 (8)1 Harley Davidson Breakout 2023 (1)

Nightster Special

Podmanivý výkon zajišťuje kapalinou chlazený motor Revolution Max 975T V-Twin, který je vyladěný na razantní točivý moment při nízkých otáčkách. Aby se minimalizovala celková hmotnost motocyklu, motor slouží jako nosný prvek rámu. Do výbavy dostává verze Special sedlo spolujezdce a stupačky pro cestování ve dvou, litá hliníková kola se systémem sledování tlaku v pneumatikách (TPMS). Z dalších elektronických asistentů získáte ABS, kontrolu trakce, kontrolu prokluzu, tempomat a volitelné jízdní režimy: Road, Sport, Rain nebo možnost vytvoření sady vlastních režimů.

Upravena byla také ergonomie posazu jezdce. Řídítka a pětipalcový nástavec na řídítkách posouvají ovládací prvky o 5 cm nahoru a 2,5 cm dozadu. Čtyřpalcový kulatý displej TFT zobrazuje všechny funkce přístrojů a infotainmentu, které se ovládají pomocí tlačítek na ovládacím panelu. Displej je možné bezdrátově propojit s chytrým telefonem pomocí Bluetooth. Kromě přijímání hovorů a zpráv, můžete využít i navigaci, která je poskytována prostřednictvím bezplatné aplikace Harley-Davidson App. Když je aktivována navigace, jezdec může vybrat mezi zobrazením pohyblivé mapy nebo mapy se směrovými šipkami na obrazovce spolu s hlasovými pokyny do náhlavní soupravy.

1 Harley Davidson Nightster Special 2023 (3)1 Harley Davidson Nightster Special 2023 (1)1 Harley Davidson Nightster Special 2023 (4)

Do výbavy dostal také prémiové brzdiče Brembo, vpředu je jeden 320 mm kotouč s čtyřpístkovým třmenem, vzadu je 260 mm s plovoucím jednopístkovým třmenem. Palivová nádrž o objemu 11,7 litru je i nadále umístěna pod sedlem. To má za následek nižší těžiště, lepší ovladatelnost a snadnější zvedání z bočního stojanu.

Zdroj: Harley-Davidson



Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama