Reklama

BMW navigační systém: ConnectedRide Navigator

BMW Motorrad vyvinulo novou dotykovou navigaci pro motocykly, která funguje online, lze ji propojit s vaším telefonem a aktualizovat ji můžete i bez použití PC. Automaticky synchronizuje všechny vaše ujeté trasy, snadno v ní můžete plánovat ty nové a vše se vám zobrazuje na 5,5palcovém displeji.

Pomocí osobního účtu BMW ID dochází k synchronizaci všech tras, záznamů a plánování tras mezi navigací a aplikací BMW Motorrad, takže v aplikaci lze uvedené údaje využívat kdykoli a odkudkoli. Protože navigaci lze kdykoli připojit k internetu, jsou mapy i různé funkce vždy aktuální. Aktualizace jsou získávány přímo prostřednictvím systémů BMW Motorrad. Podobně, jako je tomu u chytrých telefonů, také v tomto případě získává uživatel informace o dostupných aktualizacích. Nabídnuté aktualizace se instalují přímo do navigačního systému. Jediné, co je potřeba, je aktivní datové připojení, WiFi nebo SIM karta. Zařízení proto nemusí být připojeno k počítači.

1 BMW ConnectedRide Navigator (3)1 BMW ConnectedRide Navigator (4)

Nejnovější dopravní informace, které jsou aktualizovány v reálném čase, může navigační systém získat buď prostřednictvím WiFi hotspotu, který si můžete zajistit například prostřednictvím svého telefonu, nebo prostřednictvím SIM karty. Díky tomu, že zařízení dokáže informace o dopravní situaci získávat i při jízdě, jsou k dispozici vždy aktuální informace.

Navigační systém je součástí služby MyBMW Cloud. Uživatel se proto do něj může přihlásit pomocí svého účtu MyBMW, a tím jej propojit s cloudem BMW umožňujícím synchronizovat naplánované či projeté trasy a mnoho dalšího. Uživatel si tak může na jakémkoli koncovém zařízení (aplikace BMW, prohlížeč v PC atd.) naplánovat individuální trasu, která je pak okamžitě k dispozici na jakémkoli jiném pro dané ID registrovaném koncovém zařízení. Do služby BMW Cloud je možné rovněž importovat trasy vytvořené na jiných plánovacích portálech, následně je pak lze používat na všech registrovaných koncových zařízeních.

Velký 5,5palcový displej s vysokou svítivostí má antireflexní povrchovou úpravu, je dobře čitelný i na přímém slunečním světle. Nabíjí se prostřednictvím palubní elektrické sítě motocyklu. Alternativně jej lze rychle nabíjet také pomocí přiloženého USB-C kabelu nabíjecím proudem až 2,4 A.

1 BMW ConnectedRide Navigator (2)1 BMW ConnectedRide Navigator (1)

Hardware a software navigačního systému jsou kompatibilní se všemi motocykly BMW vyrobenými od roku 2014 (s určitými omezeními), pokud jsou vybaveny multifunkčním ovladačem a mají nainstalovanou přípravu pro navigaci buď z výroby, nebo jako součást BMW Motorrad Originálního příslušenství.

Prostřednictvím navigace lze centrálně ovládat všechny funkce telefonu, a to zejména mediální aplikace, jako je Spotify, či telefonování. Uživatel může například ovládat hlasitost, a to jak její hlavní úroveň pro všechny zdroje, tak samostatně pro každý zdroj. Lze l mě,i prostřednictvím Bluetooth rovněž připojit další koncová zařízení, jako jsou přilby jezdce a spolujezdce nebo také chytré brýle BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses, a odpovídajícím způsobem je ovládat. Kontakty uložené v telefonu je možné v navigaci používat přímo, a to jak pro telefonování, tak jako cíle.

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama