Reklama

BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses: chytré brýle

Vypadá to jako sci-fi projekt o budoucnosti ve světě motocyklů, ale chytré brýle se u BMW staly realitou. Inovativní motocyklové brýle využívají technologii head-up displeje, kde se na nich přímo v zorném poli jezdce promítá aktuální rychlost, zařazený rychlostní stupeň, ale také navigace.

Technologii head-up displeje převzali z automobilového průmyslu, kde se již několik let úspěšně využívá a promítání informací do zorného pole řidiče se stalo u většiny z nich velmi oblíbené. Brýle lze snadno propojit s chytrým telefonem prostřednictvím Bluetooth a aplikace. Místo i obsah promítaných údajů lze nastavit před jízdou i během ní prostřednictvím multifunkčního ovladače na řídítkách motocyklu.

1 BMW ConnectedRide Smartglasses chytre bryle (8)1 BMW ConnectedRide Smartglasses chytre bryle (7) 1 BMW ConnectedRide Smartglasses chytre bryle (6)

Přenos GPS dat z aplikace do brýlí se děje v reálném čase. Nastavit si v nich můžete zobrazení rychlosti, rychlostního limitu, rychlostního stupně a pokynů navigace (zmenšené zobrazení šipek nebo podrobná navigace s názvy ulic, křižovatek a s přesnými pokyny). Integrovaný světelný senzor a integrovaný optický modul pro bezpečný přenos dat a bezpečné zobrazení dat je v levém horním rohu pravého skla.

Chytré brýle byly vyvinuty a přizpůsobeny přímo pro potřeby motorkáře, je možno je přizpůsobit mnoha přilbám i tvarů obličeje. Nabízejí se ve dvou velikostech M a L a s různými nosními polštářky, proto by měly být pohodlné i při dlouhodobém nošení. Velikost M je určena pro vzdálenost zornic 53 až 67 mm, velikost L pro 59 až 73 mm.

Lithium-iontová baterie umožňuje až desetihodinový provoz. Společně s rámečkem dodává BMW také dvě sady certifikovaných UVA/UVB čoček. Jedna sada čoček vykazuje průhlednost 85 % a lze ji použít zejména ve spojení přilbami s integrovanou sluneční clonou. Druhá sada má tónovaná skla, která z chytrých brýlí dělají sluneční brýle.

Pro jezdce, kteří nosí dioptrické brýle, lze čočky vybrousit a upravit na požadovanou zrakovou ostrost (max. 4 dioptrie) u optika pomocí adaptéru RX. Pro ty, kteří nosí kontaktní čočky, lze chytré brýle používat bez omezení. Součástí balení je také pouzdro na brýle a nabíjecí kabel USB. Nabízejí se v antracitové barvě a prodejní cena je 690 eur, tedy přibližně 16 000 korun.

1 BMW ConnectedRide Smartglasses chytre bryle (1)1 BMW ConnectedRide Smartglasses chytre bryle (4)1 BMW ConnectedRide Smartglasses chytre bryle (2)1 BMW ConnectedRide Smartglasses chytre bryle (5)

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama