Lowes těsně vede pořadí Top-4 v Moto2

Po třech odjetých závodech Moto2 dělí Top-4 jezdců pouhé 4 body rozdílu, když každý závod vyhrál dosud úplně jiný pilot: Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), Johann Zarco (Ajo Motorsport) a Alex Rins (Paginas Amarillas GP 40).

Celý paddock prostřední kubatury Grand Prix se vydal na klasickou evropskou trať do Jerezu, kde už letos proběhly první oficiální testy IRTA a tak jezdci a týmy mají už základní nastavení a zde ho během pátku a soboty budou pouze vypilovávat.

Thomas Lüthi byl sice letošním prvním vítězem v této kubatuře, když se prosadil v Kataru proti Franco Morbidellimu (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), ovšem od tohoto vítězství už zajel pouze dva průměrné výsledky: P7 v Argentině a P7 i v USA. všichni ale vědí, že tento zkušený Švýcar bývá nejlepší až ve druhé polovině šampionátu. V Jerezu Lüthi ještě nikdy nevyhrál, v letech 2010 až 2012 zde ale vždy dojel v Top-3. Lüthi má na svém kontě 43 bodů a je aktuálně na P4 se ztrátou 4 bodů na lídra Lowese.

Zatímco tedy Lüthi měl do sezóny hodně dobrý start, tak pro Sama Lowese platí opak. Britský jezdec týmu Federal Oil Gresini Moto2 skončil v Argentině a v Austinu vždy jako druhý a díky své konstanci je se ziskem 47 bodů na druhém místě v šampionátu.

Pouhý jeden bod za Lowesem se nachází Alex Rins. Španěl měl poněkud opatrný start do sezóny, v Jerezu Rins ještě v Moto2 nebodoval, a na své domácí dráze získal pódium 2014 v Moto3. Rins ovšem v Jerezu bude závodit i se svým týmem CEV Moto3, kde za něho pojedou hned dva jezdci.

Pouhý bod za Rinsem a dva za Lowesem je úřadující mistr světa Johann Zarco, který si tak rozhodně počíná lépe než jeho předchůdce v Moto2 v sezóně loňské. Ke stejnému datu měl v roce 2015 Tito Rabat pouhých 17 bodů, zatímco Zarco je se 45 body na P3. Vloni zde skončil Zarco na P2.

Loňský vítěz GP Jerez v Moto2 Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) bude chtít jistě napravit svou chybu z Kataru, kde spadl z 1. pozice. Eventuální vítězství při závodě Gran Premio Red Bull de Espaňa by ho vrátilo nazpět do hry o titul mistra světa 2016.

Jen pro úplnost: Axel Pons (AGR Team) zde dominoval předsezonním testům, když zajel neuvěřitelný čas 1:41.730; zatímco oficiální rekord okruhu drží Stefan Bradl z roku 2011 výkonem 1:42.706 - tento čas ale při letošních testech překonalo celkem Top-11 pilotů.

Jedinou wild card pro Jerez v kubatuře Moto2 obdržel jezdec z šampionátu FIM CEV Repsol Moto2 European Championship Federico Fuligni - bude to jeho čtvrtý start v MS s wild card - ten bude pilotovat motocykly Kalex v týmu Ciatti.