Časový program Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España

O víkendu se mistrovství světa silničních motocyklů vrací do Evropy, kde se ve Španělsku na okruhu Circuito de Jerez - Ángel Nieto bude konat «Gran Premio de España». A začne i závodní seriál Red Bull Rookies Cup, ale bez české účasti.

Při «Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España» je na pořadu kompletní závodní program. S velkým napětím bude sledován start Daniho Pedrosy (Red Bull KTM) s wild card.

4,42 km dlouhý okruh «Circuito de Jerez» nese od roku 2018 jméno motocyklové ikony Ángela Nieta. Trať má celkem pět levých a osm pravých zatáček. Nejdelší rovinka má délku pouhých 607 metrů. Nejúspěšnějším jezdcem je zde Valentino Rossi s devíti vítězstvími (z toho sedm v «premier class», následuje Jorge Lorenzo s pěti, čtyřikrát vyhráli Dani Pedrosa, Alex Crivillé a Mick Doohan.

Vloni vyhrál Sprint tovární pilot KTM Brad Binder, zatímco hlavní nedělní závod zde vyhrál mistr světa Pecco Bagnaia (Ducati). Vloni čtvrtý Jorge Martin (Ducati) přijíždí letos do Jerezu jako lídr, za ním následují Enea Bastianini (Ducati/2.) a vítěz z Austinu Maverick Viñales (Aprilia/3.).