Reklama

Motosalon 2024 Brno: čtyři haly plné zážitků

Motorkářky a motorkáři, letos se máte na motocyklové výstavě Motosalon v Brně na co těšit. Jeden den vám nebude stačit, abyste naplno vychutnali čtyři haly, kde na vás bude číhat jeden zážitek za druhým. Účast potvrdily všechny hlavní motocyklové a čtyřkolkové značky na našem trhu. Kalendáře do ruky a zapište si do nich termín 29.2. - 3.3.2024.

Jarní motocyklová výstava Motosalon v Brně kdysi začínala v jednom pavilonu a letos se z pavilonu P rozšíří ještě do tří dalších výstavních hal. Ve dnech 29. 2. – 3. 3. 2024 se dvě haly P a F zaplní expozicemi s vystavenými motocykly a příslušenstvím. Ve třetí Zážitkové hale G1 s podtitulem Přijďte se projet si budou moci návštěvníci zajezdit na nových modelech BMW. V poslední čtvrté hale bude připraveno „motorkářské“ občerstvení tzv. Burger Aréna. A pořádná zábava bude i venku, místo jedné jízdní plochy tu budou hned dvě stuntriderské arény pro doprovodný program plný divokých kousků na motorkách.

1 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (4)2 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (31)1 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (2)

Motosalon se 4 halami a kompletním zastoupením značek

Hlavním lákadlem jsou samozřejmě nové modely motocyklů a návštěvníci se můžou těšit na kompletní zastoupení všech hlavních motocyklových a ATV značek na našem trhu. Velké expozice pro rok 2024 připravují Honda, Harley-Davidson, BMW, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Vespa, Yamaha, Kawasaki, Suzuki, Indian, CF Moto, Benelli, Brixton, TGB, Triumph, Voge, Can-am, Jawa, Ducati, QJ, Fantic, Ural, Segway Powersports, TGB a další. Ty obsadí dvě největší haly na brněnském výstavišti P a F. V další hale G1 nazvané Zážitková se budou moci návštěvníci projet na strojích značky BMW – bude zde vybudovaná speciální dovednostní dráha. A nebude chybět ani tradiční Burger aréna – v kulaté hale Z!

Anketa Motocykl roku s rekordními 49 nominovanými motorkami

Do ankety Motocykl roku 2024 bylo letos nominováno 49 motocyklů, které byly rozděleny do šesti kategorií: skútry a mopedy, endura včetně cestovních, klasik včetně chopperů a cruiserů, naked bikes, cestovní silniční motocykly a sportovní silniční motocykly. O vítězi v každé kategorii a také absolutním vítězi rozhodne nejen odborná porota, ale také veřejnost. Stačí k tomu vyplnit formulář na webových stránkách www.motocyklroku.cz a získat tak i hlavní cenu 100 000 Kč na nákup motocyklu a desítky dalších cen od vystavovatelů! Hlasování je možné od 1. února 2024 až do 1. března 2024 do 18:00. Všechny přihlášené stroje si samozřejmě mohou návštěvníci prohlédnout přímo na Motosalonu v Brně. Slavnostní vyhlášení pak proběhne 2. března na společenském večeru veletrhu.

Slavnostní zahájení Motosalonu

Slavnostní zahájení Motosalonu se uskuteční 29.2. 2024 od 13:30 v pavilonu F! Veletrh zahájí jak představitelé státních institucí, tak známé osobnosti z motosvěta. Můžete se tak těšit na tváře Motosalonu Davida Matáska a Vladimíra Polívku, ambasadory Pepu Sršně a Adama Peschla, zápasníka MMA Patrika Kincla, zpěváka Kamila Střihavku, herce Sašu Rašilova a krásné motorkářky a amabasadorky Katku Jandovou, Veroniku Hankocyovou a Ollie Roučkovou.

2 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (38)2 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (54)2 Motosalon 2020 Brno fotoreportaz (56)

Výstava „mrtvých“ veteránů a závody na patinovkách ČZ

Chybět nebudou ani veteráni, letos ale v hodně zajímavém podání. Petr „Kenny“ Burian připravuje hodně kuriózní výstavu legendárních československých motocyklů Jawa a ČZ. Každý model zde ale bude rovnou dvakrát. Jednou jako naleštěný a dokonale renovovaný veterán, a jednou jako totální vrak či torzo vylovené z řeky, vykopané na poli či vyhrabané ze stodoly zpod slámy. Na Motosalonu si budou moci návštěvníci porovnat špičkový renovovaný stav, vedle něj takzvané relativně zachovalé „patinovky“ a nakonec úplně dobité stroje nebo jejich torza. Samostatnou částí této expozice pak budou i předválečné motocykly Ogar zapůjčené Ogar Klubem, které se před devadesáti lety vyráběly v Praze. Ogary byly nakonec začleněny pod Jawu, ČZ a Zbrojovku Brno a zajímavým způsobem přispěly k vývoji českých motocyklů.

Veteránské stroje se na Motosalonu předvedou i v akci. V pátek 29.2. proběhne v rámci slavnostního zahájení výstavy „spanilá jízda“ celebrit z řad návštěvníků i vystavovatelů po areálu výstaviště. Většina z nich pojede na nádherně otlučených či pečlivě renovovaných historických motocyklech ČZ. V sobotu si to pak na zmíněných ČeZetách mezi sebou rozdají známá jména z řad závodníků, sportovců i herců. Na zakroucené trati mezi pavilony proběhne nelítostný souboj a vyhraje závodník, který bude mít to štěstí, že se mu jeho stará mašina nerozpadne pod nohama a jako první dorazí do cíle.

Testovací jízdy novinek BMW s překážkovou dráhou

Letošní brněnská výstava bude hodně výjimečná i díky testovacím jízdám a závodům pro veřejnost, pěkně v suchu v pavilonu G1. Každý návštěvník, který si na výstavu přinese výbavu, bude mít možnost si předem zaregistrovat desetiminutové svezení na nových modelech BMW, včetně nejprodávanější a nejvyhledávanější velké motorky na českém trhu, letošní novinky BMW R 1300 GS. Skvělá šance, jak spojit nákup nového oblečení s prvním jarním svezením.

1 BMW R 1300 GS (13)1 BMW R 1300 GS (21)1 BMW R 1300 GS (18)

Pro začínající jezdce bude připravené kroužení na krátkém oválu, kdo to chce mít trochu náročnější a sáhnout si na limity svých jezdeckých dovedností, může místo na ovál vyrazit na připravenou dráhu z kuželů a překážek. Kdo na tři pokusy zvládne první polovinu, postoupí do slosování o motocyklový zájezd do Španělska. Kdo bude pokračovat dál, může se potrápit na další části s náročnými překážkami a vyhrát některou z cen od motoškoly s příznačnou adresou www.prijdteseprojet.cz.

Dvě stuntriderské plochy: Show aréna a Grand Prix aréna

Kdo se radši dívá a má rád pořádnou podívanou plnou dýmu a jízdy na hraně fyzikálních zákonů, ten se může na venkovní ploše těšit na vystoupení stuntriderů v rámci Czech Stunt Grand Prix pod patronací Adama „Special“ Peschela. Jedna bude vyloženě show aréna, kde to celé bude to o zábavě, exhibici, stuntridingu a mnoha různých stylech. Uvidíte řadu nových triků, ve kterých jezdí víc motorek najednou. Svoje síly tu poměří například naše nejlepší stuntriderka Katka Jandová nebo Míra „Sporťák“ Frey. Pořadatel slibuje atraktivní choreografii, hodně driftování, stojky na hlavě a spoustu hromadných jízdy, kdy se jezdci navzájem různě kříží nebo na poslední chvíli vyhýbají.

1 Motosalon Czech Stunt day (2)1 Motosalon Czech Stunt day (5)1 Motosalon Czech Stunt day (6)

Na Motosalonu se ale bude i vážně soutěžit a závodit, vedle předváděcí plochy bude samostatná soutěžní aréna se čtyřmi tribunami pro mistrovství Czech Stunt Grand Prix. Přijede řada zahraničních jezdců a pro diváky to bude hodně napínavá podívaná, protože v soutěži se jezdí nadoraz a není tu nouze o pády.

Doprovodný program na pódiu a Burger aréna

Na pódiu v rozšířené části pavilonu F proběhne nejen slavnostní zahájení Motosalonu, ale během celé výstavy se tu budou střídat přednášky, zajímavá vystoupení i školení teorie bezpečné jízdy. Lektoři z projektu Učme se přežít zde předvedou novou interaktivní aplikaci na vnímání rizik, v rámci které se návštěvníci podívají na výběr rizikových situací pohledem jezdce. Jak takové situace řešit, to se pak dozvědí v sérii přednášek zaměřených na správné nastavení a ovládání motocyklu v různých situacích.

Protože k pořádným motorkám patří i pořádné jídlo, v pavilonu Z bude připravená Burger Aréna s festivalem dobré chuti a nápaditých přísad. V atmosféře motorkářského srazu a pod střechou dalšího pavilonu si můžete odpočinout v největším indoor food festivalu u nás! Svoje umění předvede 50 prodejců, můžete si vybrat z několika stovek různých burgerů i dalšího street foodu. I tady bude každý den doprovodný program, bude připraveno několik cooking show slavných osobností nebo další aktivity, které spojují témata burgerové kultury s motorkami.

1 Burger Arena Motosalon (2)1 Burger Arena Motosalon (4)

Více informací zjistíte na stránkách Motosalonu.
Vstupenky za zvýhodněnou cenu si můžete pořídit na tomto odkazu.

Zdroj: TZ BVVLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama