Reklama

Claudio Castiglioni dojel do cíle

Zítra se v italské Varese motocyklový svět naposledy rozloučí s Claudiem Castiglionim. Prezident MV Agusta Motor SpA zemřel po dlouhé nemoci ve věku 64 let.

MV Agusta, Ducati, Cagiva a Husqvarna, to jsou značky, které celý svět velmi dobře zná a které do podvědomí všech motocyklových fanoušků dostal právě Claudio Castiglioni.

Po zkušenostech, které získal v rodinném podniku zabývajícím se výrobou a zpracováním kovů, zakládá v roce 1978 společnost Cagiva, která svými novými a jedinečnými motocykly naprosto ovládla celosvětový motocyklový trh 80tých a 90tých let. Později ke Cagivě zakupuje také historické značky jako jsou Ducati, MV Agusta a Husqvarna. Měl svoji vizi, kam tyto značky vést a díky své intuici, pracovitosti, odhodlanosti a finančním investicím se tento sen mění ve skutečnost. Opět se stávají významnými a důležitými protagonisty na dvoukolovém trhu. Jsou zosobněním elegance, stylu a výkonu. Každý z nás je zná, stačí zmínit Cagiva Elefant nebo Mito, Ducati 916 a Monster či MV Agusta F4 nebo Brutale a všem se tyto motocykly vybaví v paměti. Poslední modely od MV Agusty Brutale 675 a F3 jsou přímo klenoty mezi motocykly, vynikají každým detailem a čiší z nich vášeň, kterou Claudio pro motocykly měl.

K lásce k motocyklům neodmyslitelně patří závodění a i tady mezi konkurencí triumfují ve všech možných mistrovství světa. S Cagivou získali titul mistra světa v motokrose, vítězí v nejtěžším závodě světa – Rallye Paříž – Dakar a jsou úspěšní i v GP ve třídě 500 ccm. Ducati je světovou jedničkou v závodech Superbiků díky svým modelům 851 a 916. Také Husqvarna zvítězila v několika mistrovstvích světa v Enduro, Motokrose a Supermotardech. Jeho srdeční záležitostí však byla MV Agusta, Tyto motocykly mají punc exkluzivity a stylu. Jsou jedinečné, propracované do nejmenšího detailu, jsou prostě dokonalé! Minulý rok přenechal vedení MV Agusty svému synovi Giovannimu, který stál po jeho boku během mnoha let a pomáhal mu vytvářet příběh továrny ve Varese. Giovanni je stejně jako jeho otec houževnatý a v srdci nosí tu samou vášen pro nejkrásnější motorky světa.

Claudio, děkujeme za krásné motocykly, které jsi světu dal.

Claudio Castiglioni1Claudio Castiglioni2Claudio Castiglioni3Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama